-
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האם שנעצרה בחשד להרעבת בתה התינוקת - חשודה גם בהרעבת אחותה

ברווחה חשדו שהאם הרעיבה גם את בתה הגדולה - אך הפסיקו לעקוב אחריה כשעברה דירה | פרטים חדשים על פרשת ההתעללות בתינוקת
דניאל אלעזר
07 באוקטובר 2021
21:45

ברווחה בדקו בעבר את האישה בת ה-32 שנעצרה היום (חמישי) בחשד שהרעיבה את בתה בת השנה וחצי, לאחר שהיה חשש שהיא פעלה כך גם כלפי האחות הגדולה של התינוקת, בת ה-4. כך נודע לכאן חדשות. גורמי הרווחה בעיר בה התגוררה האם היו מעורבים במקרה ועקבו אחר התנהלותה, אולם אחרי שהמשפחה עברה להתגורר ביישוב אחר, הטיפול והמעקב הופסקו.

התינוקת מאושפזת בבית החולים איכילוב זה כחודש וחצי. היא הובאה לבית החולים "דנה דואק" לילדים בעקבות פרכוסים. ״מדובר במקרה ההתעללות הקשה ביותר שחווינו בשנים האחרונות בבית החולים", אמרה מנהלת מיון ילדים באיכילוב, ד"ר אילת רימון. התינוקת אושפזה במחלקת ילדים והוזנה באמצעות זונדה, אך לא עלתה במשקל, המשיכה להקיא וסבלה מפרכוסים.

בדיקות שבוצעו בזמן האשפוז לא סיפקו תשובה למצבה של התינוקת, ולכן המקרה עורר את חשד הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה. לאחר שהמקרה נדון על ידי צוות רפואי רב תחומי, התינוקת הועברה לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, שם בוצע צילום וניטור צמוד בעקבות החשד שנגרם לה נזק מכוון. כשאנשי בית החולים, יחד עם אנשי הרווחה והמשטרה, צפו במצלמות האבטחה - הם הבחינו כי האם מנעה ממנה את ההזנה בזונדה במקרים שונים. מעצרה של האם הוארך עד ליום ראשון.

ד״ר רימון, שמשמשת גם כיו״ר הוועדה המוסדית למניעת התעללות בילדים, קבעה שמדובר בחשד למקרה חמור מאוד של תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח – תסמונת שעיקרה ניסיון למנוע לפציעה או מחלה של אדם אחר, בדרך כלל במטרה לזכות בתשומת לב או רווח אחר. בעזרת השירות הסוציאלי והמחלקה המשפטית הוכנסו לתמונה הרווחה והמשטרה. עם התקדמות הטיפול הילדה החלה לעלות במשקל, הפסיקה להקיא ואף הפרכוסים מהם סבלה פסקו.