פרופ' אריה לוין
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מתלוננת נגד פרופ' לוין: "הוא נגע בי גם כשהתנגדתי, פחדתי לומר לו משהו"

נ', אחת מהנשים שהעידה נגד הרופא הבכיר על עבירות מין: "הוא היה אומר להורים לחכות בחוץ, מחבק ומנשק. הרגשתי שזה לא בסדר"
דניאל אלעזר
07 באוקטובר 2021
22:30

מעצר הרופא הבכיר: היום (חמישי) פורסמה בחדשות הערב עדותה של נ', שהתלוננה במשטרה ביממה האחרונה נגד פרופסור אריה לוין, החשוד בביצוע עבירות מין במטופלות שלו. בשיחה עם כאן חדשות נ׳ תיארה את התחושות הקשות וההתמודדות עם המקרה, שהתרחש לפני עשור כשהייתה בת 16. "הרגשתי שזה לא בסדר, אבל פחדתי לומר לו משהו", היא סיפרה. 

נ' הגיעה יחד עם הוריה לטיפול אצל פרופסור לוין בבית החולים וולפסון שבו עבד, לאחר שסבלה ממחלת הקרוהן. "הוא תמיד היה אומר להורים לחכות בחוץ", היא ציינה. "לא הייתה פעם אחת שהייתי איתו בחדר לבד והוא לא עשה שום דבר. הוא היה יושב לידי ממש צמוד, מחזיק לי את הידיים, מלטף בפנים ומנשק בלחי. הוא היה אומר לי לשכב במיטת הטיפולים ומתחיל לגעת בי גם אם הייתי מתנגדת. הרגשתי שזה לא בסדר אבל פחדתי להגיד לו משהו. לאחר מכן, היה לי מאוד קשה להתקרב לבחורים".

נ' היא אחת מחמש נשים נוספות שהתלוננו נגד הרופא הבכיר לאחר ששמו הותר לפרסום בתחילת השבוע. מוקדם יותר פורסם שכבר לפני כמה שנים פרופסור לוין נקרא לשיחת אזהרה בבית החולים וולפסון, לאחר ששתי נשים דיווחו לבית החולים על התנהלותו ופרקטיקות העבודה שלו. לוין טען בשיחה שזו שיטת האבחון - ולדברי עורך דינו, ליאור אפשטיין, הפסיק לנהוג בפרקטיקה זו לאחר מכן.

מנכ״ל בית החולים וולפסון לשעבר, ד״ר יצחק ברלוביץ׳, אמר לכאן חדשות שלא הכיר את הטענות נגד הרופא, וכי לא היה מודע לקיומה של שיחת האזהרה שבוצעה לבכיר בבית החולים. לדבריו, אם היה מודע לדברים ייתכן שהיה נוקט בפעולות כבר אז, ואף היה מעביר את המידע למשטרה כדי שתפתח בחקירה פלילית.

עד כה התקבלו 10 תלונות נגד לוין, בשתיים מהן הוא חשוד באונס. מעצרו הוארך בשישה ימים. נציג המשטרה אמר בדיון: ״החשוד ניצל את תפקידו לביצוע עבירת מין. מדובר בפרשיה רחבת היקף״.