האם החשוד בהרעבת בתה התינוקת שוחררה למעצר בית

בחקירתה האם הכחישה את המיוחס לה: "יש לה הפרעות אכילה ובעיות התפתחות" • היא דחתה את הטענות על מעשים דומים כלפי בתה הבכורה
דניאל אלעזר
08 באוקטובר 2021
13:18

בית המשפט המחוזי בירושלים שחרר היום (שישי) למעצר בית של שבוע את האם החשודה בהתעללות בבתה הפעוטה בת השנה וחצי. בחקירתה היא הכחישה את המיוחס לה וטענה: "מדובר בתינוקת שנולדה במשקל של 900 גרם. יש לילדה הפרעות אכילה ובעיות התפתחות. הילדה בנסיגה במשקל, אנחנו הבאנו אותה לאיכילוב כי כבר אז היא פרקסה. הילדה מטופלת על בסיס שבועי אצל רופא משפחה במרפאה של בעיות אכילה". 

כמו כן, האם הכחישה את הטענות, שפורסמו אתמול בחדשות הערב בכאן 11, לפיהן עלו בעבר טענות דומות מצד גורמי רווחה, גם בנוגע לביתה הבכורה בת ה-4. 

בנוגע לאירוע שבו תועדה במצלמות האבטחה של בית החולים שופכת על הילדה מים ולאחר מכן קוראת לצוות הרפואי ומצביעה על כך שביתה הקיאה, אמרה: ״לא שפכתי בכוונה מים על המיטה של הילדה כדי לזכות בתשומת לב״.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול כי ברווחה בדקו בעבר את האישה בת ה-32 לאחר שהיה חשש שהיא פעלה כך גם כלפי האחות הגדולה של התינוקת, בת ה-4. גורמי הרווחה בעיר בה התגוררה האם היו מעורבים במקרה ועקבו אחר התנהלותה, אולם אחרי שהמשפחה עברה להתגורר ביישוב אחר, הטיפול והמעקב הופסקו.

התינוקת מאושפזת בבית החולים איכילוב זה כחודש וחצי. היא הובאה לבית החולים "דנה דואק" לילדים בעקבות פרכוסים. ״מדובר במקרה ההתעללות הקשה ביותר שחווינו בשנים האחרונות בבית החולים", אמרה מנהלת מיון ילדים באיכילוב, ד"ר אילת רימון. התינוקת אושפזה במחלקת ילדים והוזנה באמצעות זונדה, אך לא עלתה במשקל, המשיכה להקיא וסבלה מפרכוסים.

בדיקות שבוצעו בזמן האשפוז לא סיפקו תשובה למצבה של התינוקת, ולכן המקרה עורר את חשד הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה. לאחר שהמקרה נדון על ידי צוות רפואי רב תחומי, התינוקת הועברה לאשפוז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים, שם בוצע צילום וניטור צמוד בעקבות החשד שנגרם לה נזק מכוון. כשאנשי בית החולים, יחד עם אנשי הרווחה והמשטרה, צפו במצלמות האבטחה - הם הבחינו כי האם מנעה ממנה את ההזנה בזונדה במקרים שונים. מעצרה של האם הוארך עד ליום ראשון.

ד״ר רימון, שמשמשת גם כיו״ר הוועדה המוסדית למניעת התעללות בילדים, קבעה שמדובר בחשד למקרה חמור מאוד של תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח – תסמונת שעיקרה ניסיון למנוע לפציעה או מחלה של אדם אחר, בדרך כלל במטרה לזכות בתשומת לב או רווח אחר. בעזרת השירות הסוציאלי והמחלקה המשפטית הוכנסו לתמונה הרווחה והמשטרה. עם התקדמות הטיפול הילדה החלה לעלות במשקל, הפסיקה להקיא ואף הפרכוסים מהם סבלה פסקו.

תגיות:
התעללות