גיא שפירא, החשוד ברצח אשתו, בווידאו בבית המשפט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

קצין החקירות על הרצח במעלה אדומים: "הזירה הייתה מטושטשת בצורה טובה"

קצין החקירות לכאן רשת ב: "מאז שהתקבלו תוצאות הנתיחה עקבנו אחרי שפירא" • החשוד חנק אותה, טשטש ראיות, התקשר למד"א וסיפר שביצע בה החייאה • השוטרים החלו לחשוד בבעל אחרי שבהספד שנשא בהלווייה, נאמרו פרטים שסתרו את גרסתו הראשונית
הבוקר הזה
08 באוקטובר 2021
08:49

קצין החקירות של מרחב יהודה במחוז ש"י, סגן ניצב יגאל אלמליח, התייחס הבוקר (שישי) לרצח רחל שפירא במעלה אדומים בחודש שעבר, לפי החשד בידי בעלה גיא. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פירט אלמליח שהחשוד ניסה להסוות את המוות כמקרה התאבדות: "ברוב מקרי ההתאבדות אחרי הבדיקות המעמיקות יודעים את זה. הזירה הייתה מטושטשת בצורה טובה שזה לא היה מובהק שמדובר ברצח". הוא הוסיף שבימים הקרובים יוגש כתב אישום נגד אלמליח. 

האזינו לריאיון עם יגאל אלמליח

"מהרגע הראשון שהגיעו החוקרים לזירה עלה חשד ראשוני מכמה אלמנטים שיש בזירה שלא מדובר בהתאבדות. בתוך זה יש זיק של חשד שלא מדובר בהתאבדות ממש בשניות הראשונות", הסביר אלמליח. הוא הוסיף: "יום אחרי המקרה קיבלנו את תוצאות הנתיחה שמדובר ברצח. כל אותו זמן עשינו פעולות סמויות והוא היה בפיקוח עד שנעצר". 


בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי שפירא חנק את אשתו, טשטש ראיות בתוך הבית, ופיזר סימנים כך שיראה כמו התאבדות. הוא גם התקשר למד"א וסיפר להם שביצע בה החייאה, ואף הראה את זה לפרמדיקים שבאו לזירה. במכתב שהשאיר לפני שיצא לדרום להתאבד הוא לא הביע חרטה ודיבר על חלוקת הרכוש. 


אחרי הרצח הוא הגיע למתן עדות פתוחה במשטרה ודיבר על פרטים נקודתיים. אך כשהגיע להלווייתה וספד לה, אמר שפירא דברים שלא סיפר בעדות הפתוחה והתחיל לדבר יותר מדי על זה שהוא אולי אשם בזה וקיבל אחריות. שם השוטרים מתחילים להבין שיש משהו לא נכון והם חוקרים אותו. 

אתמול הותר לפרסום כי גיא שפירא, תושב מעלה אדומים בן 49, חשוד ברצח אשתו רחל לפני כשבועיים וחצי. מהפרטים שפורסמו עלה ששפירא חשוד שחנק למוות את אשתו אחרי שאמרה לו על רצונה לעזוב אותו - ואז ניסה להציג את מותה כהתאבדות. נתיחה שלאחר המוות קבעה שרחל נהרגה מחניקה. 

יומיים אחרי הרצח שפירא נסע לדרום והשאיר אחריו מכתב התאבדות. המשטרה דלקה בעקבותיו וניידת שאיתרה אותו כרזה לו לעצור. שפירא לא עצר, ועלה עם מכוניתו על מחסום דוקרנים שהוצב על הכביש כדי לעצור אותו. לאחר שנעצר ירה בעצמו לעיני השוטרים ופונה לבית החולים סורוקה במצב קשה. במשך כמה ימים היה שפירא מחוסר הכרה. שפירא הודה בחקירתו ברצח, ושחזר אותו. חשוד גם בבידוי ראיות ושיבוש חקירה.