-

הוועדה למינוי בכירים אישרה את מינויו של ר' לראש השב"כ

בתום הדיון קבעו חברי הוועדה שלא נמצא פגם בטוהר מידותיו של ראש השב"כ המיועד • בדרכו לדיון סייע ר' לכבות רכב שעלה באש בכביש 1 • לטענתו, המכתב האנונימי נשלח בפעם הראשונה כבר לפני כשלוש שנים, וכעת הופץ בתפוצה רחבה כדי לסכל את מינויו. ראש השב"כ ארגמן: "מאמין ביושרו ובערכיו"
גילי כהן, תמר אלמוג וכרמלה מנשה
08 באוקטובר 2021
09:14
עודכן ב 15:46

הוועדה למינוי בכירים אישרה היום (שישי) את מינויו של ר' לתפקיד ראש השב"כ הבא. היא התכנסה היום כדי לדון במכתב שנשלח לחבריה בעילום שם, ובו טענות למעשים לא הולמים שביצע לכאורה. ר' התייצב בפני הוועדה יחד עם ראש השב"כ נדב ארגמן. ארגמן כתב: "מאמין ביושרו וערכיו, יוביל את השירות במקצועיות".

מהוועדה נמסר כי "לאחר בדיקת המידע שהובא בפניה, לא נמצא פגם בטוהר מידותיו של המועמד ר', ולא בשיקולים שעמדו בבסיס ההחלטה למנותו". לדברי ר', המשמש כעת סגנו של ראש השב"כ היוצא, המכתב האנונימי נשלח בפעם הראשונה כבר לפני כשלוש שנים, וכעת הופץ בתפוצה רחבה כדי לסכל את מינויו.


"מדובר במכתב אנונימי שנכתב ונשלח לפני כשלוש שנים ומופץ כעת בתפוצה רחבה", אמר המיועד לתפקיד ראש השב"כ לפני דיון הוועדה. "מאחורי המכתב עומד גורם בעל אינטרס שביקש לפגוע כבר אז בשני מינויים. המכתב חסר בסיס עובדתי ורצוף בשקרים, אציג לוועדה עדויות לכך ככל שיידרש".

המכתב האנונימי הופנה לכאורה לשופט אליעזר גולדברג ולגורם נוסף. בראש המכתב מצויין התאריך מאי 2019, אז נכנס ר' לתפקיד סגן ראש השב"כ. הגורם הנוסף שאליו הופנה לכאורה המכתב אמר כי לא קיבל אותו. גם בלשכות ראש הממשלה ושר הביטחון אמרו שלא קיבלו את המכתב. ר' צפוי להיכנס לתפקיד ביום רביעי הקרוב.

ר׳, נשוי ואב לשלושה, הוא בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד. את שירותו הצבאי בצה"ל ביצע ר׳ כלוחם בסיירת מטכ"ל, ולאחר מכן התגייס לשב"כ כלוחם ביחידת המבצעים.