תקיפה בסוריה, ארכיון

גורם צבא סורי: 6 חיילים נפצעו בתקיפה ישראלית בבסיס חיל האוויר בחומס

בסוריה ובלבנון דווח על תקיפה שמיוחסת לישראל לראשונה מזה כחודש וחצי. על פי הדיווחים, מטוסי קרב תקפו בבסיס חיל האוויר T4. מרכז המעקב הסורי: אנשי מיליציות איראניות נהרגו, הותקף בסיס לייצור מל"טים
גל ברגר ורועי קייס
08 באוקטובר 2021
22:02
עודכן ב 10:45

לראשונה אחרי יותר מחודש - בסוריה ובלבנון דיווחו אמש (שישי) על תקיפה ישראלית בבסיס חיל האוויר T4 ליד חומס. גורם צבאי סורי רשמי מסר כי שישה חיילים נפצעו בתקיפה. בהודעה נמסר כי התקיפה בוצעה באמצעות כמה טילים מאזור בסיס תנף שבמשולש הגבולות סוריה-עיראק-ירדן. לדברי המקור, יש גם נזקים.

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, ארגון אופוזיציה שיושב מחוץ למדינה, טען שבתקיפה נהרגו אנשי מיליציות איראניות. לדבריהם, הבסיס שהותקף משמש לייצור מל"טים ולאימון בהטסתם. 

עוד דווח הלילה שמל"ט תקף מטרה בעיר הגבול הסורית אל בוכמאל, ליד הגבול עם עיראק. בסיס חיל האוויר הסורי הותקף בעבר לאחר תקרית חדירת המל"ט האיראני לישראל לפני שלוש שנים וחצי. 

ביום שלישי לפנות בוקר בשבוע שעבר, דווח כי כלי טיס בלתי מזוהים תקפו בסיס של המיליציות השיעיות הנתמכות בידי איראן במחוז דיר א־זור שבמזרח סוריה, ליד הגבול עם עיראק. כך מסרו תושבים ומקורות צבאיים לסוכנות הידיעות רויטרס. 

שבועיים קודם לכן דיווחו כלי תקשורת בעולם הערבי על תקיפת שני כלי רכב של המיליציות בגבול סוריה ועיראק. סוכנות סאברין ניוז שמזוהה עם איראן והטלוויזיה הסורית, דיווחה אחז כי מדובר בתקיפה שביצעה ארצות הברית.