המחאה הערב
צילום: אלעד גוטמן

המתמחים דחו פגישה עם גורמים במשרד הבריאות: "ניפגש רק עם השר"

מאות הפגינו הערב בתל אביב • יו"ר ארגון הרופאים המתמחים: "עד כה כל נסיונותינו להיפגש עם הורוביץ לא הואילו"
נוב ראובני
09 באוקטובר 2021
12:12
עודכן ב 23:17

משבר המתמחים: מאות הפגינו הערב (שבת) נגד המתווה לקיצור תורנויות המתמחים בתל אביב. נציגי המחאה זומנו בזמן ההפגנה לפגישה עם גורמי מקצוע במשרד הבריאות, אך הם דחו את ההצעה.
מהארגון נמסר כי הם מוכנים להיפגש רק עם השר הורוביץ. יו"ר ארגון הרופאים המתמחים, ד"ר ריי ביטון: "עד כה כל נסיונותינו להיפגש עם השר לא הואילו". ביום חמישי כ-2,590 מתמחים חתמו על מכתב התפטרות שהוגש לשר הבריאות. 

המתווה שנחתם השבוע מתיר קיצור של תורנויות המתמחים בפריפרייה מ-26 ל-18 שעות, חוץ ממתמחים בכירורגיה ובטיפול נמרץ. המתמחים טוענים כי ההיתר יחול רק על 10% מהם, בזמן שהשאר ימשיכו לעשות תורנויות של 26 שעות בלי לקבוע תאריך יעד לקיצור המשמרות. 

ד"ר אופיר הלוי, מתמחה בנוירולוגיה, אמר היום בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב: "ברור לנו שקיצור התורנויות צריך להיות הדרגתי ושאין מספיק רופאים כדי לעשות את זה מחר בבוקר, אבל אנחנו רוצים התחייבות ברורה עם לוחות זמנים. במחאה הקודמת ב-2011 כבר הבטיחו את כל ההבטחות האלה ודבר לא בוצע". 

האזינו לריאיון המלא עם ד"ר אופיר הלוי בכאן רשת ב

"אני יותר מעשור בתחום ואני מרגיש שאני חייב את זה למטופלים שלי", ד"ר הלוי המשיך. "אנחנו לא נלחמים על שכר ולא רוצים כסף, אנחנו נלחמים על רפואה טובה ועל איכות חיים סבירה עבורנו".