מרקל
צילום: שלומי אמסלם, משרד החוץ

ביקור שביעי ואחרון כקנצלרית: מרקל נחתה בישראל

מחר צפוי למרקל יום עמוס: ישיבת ממשלה מיוחדת, פגישה עם בנט, ארוחת צהריים עם הנשיא הרצוג, מפגש עם יזמים ויזמיות הייטק וביקור ביד ושם
גילי כהן ואנטוניה ימין
09 באוקטובר 2021
22:43

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נחתה הערב (שבת) בישראל, לביקור רשמי אחרון לקראת סיום כהונתה בשבועות הקרובים. זה ביקורה השביעי בארץ מאז נבחרה לתפקידה לפני כ-16 שנים. מחר תשתתף מרקל בישיבת ממשלה חגיגית שתיערך לכבודה. היא תיפגש לשיחה בארבע עיניים עם ראש הממשלה נפתלי בנט ועם נשיא המדינה יצחק הרצוג. כמו כן, תבקר ביד ושם ותיפגש עם אנשי הייטק ויזמים.

מרקל עם גיל השכל, ראש הטקס במשרד החוץ, צילום: שלומי אמסלם, משרד החוץ

מרקל נתבקשה להיפגש עם קבוצת ניצולי שואה וארגוני ניצולים. הקבוצה ביקשה לדון עם הקנצלרית היוצאת בעניין חובה של מזרח גרמניה לישראל על-פי הסכם השילומים, שלא שולם עד עצם היום הזה. שגרירות גרמניה בישראל השיבה כי הפגישה עם מרקל במהלך הביקור לא תתאפשר,  עקב לוח זמנים צפוף ומגבלות הקורונה. הקנצלרית אמרה בתגובה: "היו סמוכים ובטוחים כי סוגיית הפיצוי על העוול הנציונאל-סוציאליסטי תמשיך להיות נוכחת בשיחות בין ממשלות גרמניה וישראל בכל הרמות".

בעקבות ביקורה של הקנצלרית עשרות שוטרים יפעלו כדי לאבטח ולהכווין את התנועה בכביש מספר 1 ובתוך העיר ירושלים. להלן צפי לשינויים בהסדרי התנועה במהלך ימי הביקור.

צירים במרחב הבינעירוני

הערב עם נחיתת הקנצלרית צפוי להיסגר לתנועה בהדרגה ולסירוגין כביש מספר 1 לכיוון מזרח, ממחלף גנות ועד למחלף סחרוב. כמו כן יחסמו: הגישה לכביש 1 מכביש 6 במחלף בן שמן, והתנועה תופנה לכביש 444 וכביש 443 והגישה לכביש 1 מכביש 431 במחלף ענבה. כמו כן החל משעה (20:30) לא תתאפשר תנועת כלי רכב כבדים על כביש 1.

ביום שני (11.10) בבוקר לקראת סיום הביקור ועזיבתה של קנצלרית גרמניה, צפוי להיסגר לתנועה בהדרגה ולסירוגין כביש מספר 1 לכיוון מערב, ממחלף סחרוב ועד למחלף גנות. כמו כן תחסם הגישה לכלי רכב מכביש מספר 6 לכביש מספר 1 במחלף נשרים והתנועה תופנה לכביש 431 וכביש 44.

צירים במרחב העירוני

בתוך העיר ירושלים ייתכנו שיבושי תנועה נקודתיים וקצרים בזמן במספר צירים בתוך העיר במועדים הבאים: במוצ״ש בשעות הלילה, ביום ראשון בשעות הצהריים וביום שני בשעות הבוקר, הכל בהתאם למהלך הביקור.

רח׳ דוד המלך בירושלים יחסם לפרקי זמן משמעותיים במהלך הביקור מצומת פלומר - אמיל בוטה.