קולט אביטל ושמעון פרס
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

קולט אביטל על סערת שמעון פרס: "לא מתחרטת, אבל מצטערת שהדברים יצאו מפרופורציה"

אחרי הריאיון ב"הארץ" בו סיפרה חברת הכנסת לשעבר כי פרס הטריד אותה מינית אמרה בריאיון לכאן רשת ב כי פרס לא היה היחיד שהטריד, וכי זו היתה הנורמה באותה תקופה. אביטל: "היום הנורמות הן אחרות. הדבר הזה חולף מהעולם. לנשים יש כוח להתנגד ולעמוד על שלהן"
בחצי היום
10 באוקטובר 2021
13:21

"הטרדות מיניות היו חלק מהתרבות באותה התקופה ואלו קשיים שעמדו בפני הרבה נשים", כך אומרת חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל על הריאיון ב"הארץ" בו סיפרה על הטרדות מיניות שעברה מצד שמעון פרס והוסיפה: "הנושא יצא מכל פרופורציה". אביטל התראיינה היום (ראשון) לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב ואמרה כי היא אינה מתחרטת על פרסום הדברים.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

על מועד פרסום הריאיון אמרה אביטל כי "לא נזכרתי עכשיו. גידי וייץ ידע את הפרטים וחשב שאני צריכה לדבר על זה, וגם בגלל שכל השנים הדביקו לי רומן עם פרס שלא היה ולא נברא. היו תגובות נזעמות וגם טובות. לא רציתי לפגוע בזכרו או במשפחתו", הסבירה.

אביטל שיתפה בתחושותיה בעקבות הפרסום ואמרה: "לא עברו עליי ימים קלים בגלל עוצמת התגובה הציבורית. לא לכך פיללתי ולא לשם כך עשיתי את זה. הריאיון נועד לחשוף כללית מה עבר על אישה לפני זמן לא רב, כשרצתה לבנות קריירה ומה היו המכשולים שבדרך. אלה היו דברים שקרו, לצערי לא רק עם שמעון פרס, אלא עם הרבה מאוד גברים באותה התקופה שחלקם עוד בעמדות מפתח", ציינה.

לדברי אביטל, גם אחרי האירועים המשיכה לעבוד עם שמעון פרס והעריכה אותו. "אין לי עניין להפוך את זה לסקנדל ציבורי גדול. אני לא נוטרת טינה ואני יודעת לכבד זכרו של איש ואני חושבת שאפשר להתגבר וללכת הלאה. אני לא רוצה שהפרשה תתפתח ותמשיך להדהד", אמרה והוסיפה כי היה לה חשוב להעביר מסר שיסגור את הנושא: "תנועת ה-Me Too עזרה להרבה מאוד נשים. הנורמות היום הן אחרות. הדור של היום לא יעיז לעשות מה שעשו קודם אנשי צבא, שרים או פקידים בכירים. הדבר הזה חולף מהעולם. לנשים יש כוח להתנגד ולעמוד על שלהן".