-

הרוצח של ליטל מלניק: אדוארד קצורה בן ה-49

הותר לפרסום שמו של החשוד ברצח הנערה, תושב קריית מוצקין. גופתה של מלניק אותרה לפני כשבוע באתר בנייה בעיר • בחקירתו טען כי לא התכוון לפגוע בנערה
מיכל וסרמן וחן ביאר
10 באוקטובר 2021
13:48
עודכן ב 21:49

רצח ליטל יעל מלניקהותר לפרסום שמו של החשוד ברצח הנערה ליטל מלניק - אדוארד קצורה, בן 49 מקריית מוצקין, גרוש ואב לשניים. על פי החשד, קצורה טיפל בנערה בת ה-17, שגופתה אותרה לפני כשבוע באתר בנייה בעיר והיה עמה בקשר זוגי.

בידי המשטרה יש ראיה לפיה החשוד ומלניק הגיעו יחד לאזור בו נמצאה גופתה. שלושה ימים לפני הרצח החלה מלניק ללמוד בפנימיית עדן בכרמייה, סמוך לאשקלון. בזמן שהותה בפנימייה היא ציינה שהיא בקשר זוגי עם קצורה. יומיים לאחר מכן, ביום שישי יצאה לחופשה ראשונה מהפנימייה, ולאחר שלא הגיעה לבית סבתה באור עקיבא, הסבתא פנתה למשטרה. 

עורכי הדין אלון נשר ובוריס שרמן שמייצגים את קצורה מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו: "אדוארד טוען כי לא הייתה לו כל כוונה לגרום למותה של ליטל יעל מלניק. אנו ממתינים שהמשטרה תסיים את החקירה".

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי מחקירתו של קצורה עולה  כי הוא אינו מכחיש שחפר את הבור בו נמצאה גופתה של מלניק, אך טוען כי עשה זאת שלא מתוך רצון לפגוע בה אלא כדי לעזור לה וכי הנרצחת אף סייעה לו בחפירת הבור, כך על פי גרסת החשוד. עורכי דינו טוענים כי יהיה קשה להאשימו ברצח, אך במשטרה אומרים מנגד שככל שחקירת המקרה מעמיקה - מתגלים עוד פרטים.

בסוף השבוע האחרון פורסם כי במשרד הבריאות החליטו על הקמת ועדה חיצונית שתבדוק את התנהלות בית החולים הפסיכיאטרי שבו אושפזה מלניק, מיד בסיום חקירת הרצח. אם החקירה לא תיקלע לקשיים, הוועדה תחל לפעול בתוך שבועות.

לפני כשבוע פורסןם בכאן חדשות כי קצורה הועבר למחלקה שבה המטופלים מבוגרים יותר בעקבות הודעה מהמשטרה על בדיקה הנוגעת לחשוד ולנערה שאינה מטופלת מבלי שניתן לבית החולים פירוט על מהות בדיקה זו. בהקשר זה נמסר מבית החולים שלפי הודעת המשטרה לא הייתה מניעה לכך שהעובד ימשיך בתפקידו.

במרכז הרפואי לבריאות הנפש "מעלה כרמל", שבו הועסק כאח החשוד ברצח והייתה מאושפזת הנרצחת טוענים בתוקף מתחילת השבוע שלא ידעו על מערכת היחסים ביניהם. עם זאת, מעדויות שהובאו בכאן חדשות ביום ראשון, שמקבלות חיזוק מעובדים נוספים, עולה כי היקף האנשים שידעו על הקשר היה נרחב יחסית. מהעדויות עולה שהיו סימני אזהרה רבים: טענות על הגעה למשמרות תחת השפעת אלכוהול וסמים, התנהגות לא נאותה שכללה אלימות מילולית ואף איומים בכמה מקרים כלפי עובדים בצוות.