דגלי ישראל סודאן
צילום: גטי אימג'ס

הממשל האמריקני לוחץ על סודאן לחתום על הסכם נורמליזציה עם ישראל

בשבוע שעבר ביקרה בישראל משלחת של אנשי צבא וגורמים ביטחוניים מסודאן, שהגיעה כדי לדון בחיזוק הקשרים בין שתי המדינות
עמיחי שטיין
10 באוקטובר 2021
20:53

הממשל האמריקני לוחץ על סודאן לחתום על הסכם נורמליזציה עם ישראל, ולכונן עימה יחסים דיפלומטים. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הלחץ מגיע אחרי שנה שבה סודאן למעשה גררה רגליים בסוגיה, בין היתר בגלל חילוקי דעות בצמרת הממשל בסודאן בין הדרג הצבאי לדרג האזרחי במדינה.


בשבוע שעבר ביקרה בישראל משלחת של אנשי צבא וגורמים ביטחוניים מסודאן, שהגיעה כדי לדון בחיזוק הקשרים בין שתי המדינות. לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, במשלחת היו שני גנרלים בכירים מסודאן: עבד א-רחים חמדאן דקלו, מפקד כוחות ההתערבות המהירה, ומירגני אדריס סלימאן, מנהל מערך תעשיות ההגנה.

ולא רק סודאן על הפרק. שר החוץ יאיר לפיד, שיבקר השבוע בארצות הברית, ידון עם בכירים האמריקנים על קידום נורמליזציה בין ישראל למדינות נוספות. בביקורו בוושינגטון ייפגש לפיד עם שר החוץ האמריקני אנטוני בלינקן ושר החוץ של איחוד האמירויות השיח עבדאללה בן זאיד.

לפי הודעת משרד החוץ אמש, השלושה ידונו בהתקדמות ביחסי ישראל-איחוד האמירויות במהלך השנה שחלפה מאז שנחתם הסכם השלום בין המדינות, כמו גם על הזדמנויות נוספות לקידום השלום במזרח התיכון ועל נושאי ביטחון ויציבות אזוריים.