כהן וגרינפילד
צילום: אי-פי

בן וג'רי לא מתחרטים: ההתנחלויות לא חוקיות

לדברי מייסדי חברת הגלידות בריאיון לרשת HBO, תמיכת ישראל בהתיישבות ביו"ש מקשה על פתרון שתי המדינות
איתמר מרגלית
11 באוקטובר 2021
07:38

בן כהן וג'רי גרינפילד, מייסדי חברת הגלידות "בן אנד ג'ריס", מגינים על ההחלטה להחרים את יהודה ושומרון. בריאיון שהעניקו הלילה (שני) לרשת HBO, חזרו המייסדים, שאינם שולטים כיום בחברה, על תמיכתם בפתרון שתי המדינות, והמשיכו לטעון כי ממשלת ישראל מקשה על הפתרון הזה כשהיא תומכת בהתנחלויות.

יהודים נגד ישראל? | האזינו לפרק של "עוד יום"

לדבריהם, המהלכים בכמה מדינות בארצות הברית למשיכת השקעות מחברת האם יוניליוור בטענה ש"בן אנד ג'ריס" נובעים ממידע מוטעה. לשאלה מדוע הם לא מפסיקים לחלוטין למכור בישראל אם הם מתנגדים למדיניות הממשלה, השיבו מייסדי החברה כי הם מבחינים בין מדיניות ממשלת ישראל באשר להתנחלויות - מדיניות שאותה הם מגדירים כלא חוקית - לבין מדינת ישראל, שלה יש את הזכות להתקיים.

באותה נשימה, הם תמהו על הצגת החלטת החברה כמהלך אנטישמי, ואמרו שהם עצמם יהודים וכך גם סביבתם. עוד נשאלו השניים על תמיכתם בסוגיות זכות ההצבעה והפלות ועל כך שאינם מפסיקים למכור את הגלידות שלהם בג'ורג'יה וטקסס. על כך הם השיבו בהודאה כי זו שאלה טובה שטרם נתנו עליה את הדעת.

אבי זינגר, מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל, התייחס לדברים ואמר:"יוניליוור ובן אנד ג'ריס העולמית ממשיכות לדבר בשני קולות, ובשעה שממשיכים לספר לעולם שאינם אנטישמים ואינם פועלים נגד ישראל, הם פועלים בכל הכוח נגד מדינת ישראל ואזרחיה, ועושים שירות אדיר לתנועת ה- BDS ושונאינו ברחבי העולם. בן אנד ג'ריס ישראל תמשיך לפעול כנגד ההחלטה הלא חוקית שמפלה ופוגעת ברבים מאזרחי המדינה, ואנו קוראים לממשלת ישראל להתערב ולפעול גם היא, בדומה למדינות רבות בעולם שכבר הצטרפו למאבק נגד מדיניות יוניליוור והודיעו על הפעלת סנקציות כלכליות קשות כנגדה".