-

אחים בבית החולים קפלן הצטלמו עם אסיר חמאס

האסיר שובת הרעב מיקדאד קוואסמה מאושפז בבית החולים מזה חודש. מיטתו הפכה למוקד עלייה לרגל לקרובים המזוהים עם חמאס. אחד מהאחים שמופיע בתמונה אמר לכאן חדשות: "לא ידעתי מי הוא, אני חלילה לא תומך חמאס". בית החולים: הובהר להם חומרת הדבר, והם הביעו חרטה על מעשיהם
הדס גרינברג, עומרי חיים ואיתי בלומנטל
11 באוקטובר 2021
14:51
עודכן ב 16:07

מקרה חריג בבית החולים קפלן ברחובות: שני אחים ערבים ישראלים העובדים בבית החולים הצטלמו עם אסיר שובת רעב המזוהה עם חמאס שמאושפז בו מזה כחודש. בבית החולים מסרו שהעובדים המדוברים זומנו לבירור משמעתי בהנהלה, במסגרתו הובהר להם חומרת הדבר, והם הביעו חרטה על מעשיהם.

איהב, אח מבית החולים שהצטלם עם האסיר, אמר בריאיון לכאן חדשות: ״זו אי הבנה, אני לא יודע מה רוצים ממני, בסך הכול קיבלתי חולה. אני לא מכיר אותו ולא מקבל אינפורמציה לפני מי הוא. הוא ביקש ממני להצטלם, טיפלנו בו והוא העריך את זה. אני לא תומך באף אחד, אני אח, העבודה שלי היא לטפל באנשים, אני לא מבדיל בין דת, גזע ומין".

האח הדגיש שהם מקבלים חולים בלי לדעת מראש שהם אסירים. "אני עושה את העבודה שלי", הוא הוסיף. "אני שירתתי את המדינה, אני חלילה לא תומך בחמאס. אני ישראלי, השתגעתם? הוא ביקש תמונה ומתוך כבוד הצטלמנו. לא ציפינו שזה התפרסם". 

מיטתו של האסיר מיקדאד קוואסמה, שישב בעבר בכלא הישראלי מספר שנים וכעת מצוי במעצר מנהלי, הפכה למוקד עלייה לרגל בימים האחרונים, לאחר שהשמירה עליו הוסרה. בימים האחרונים ביקרו את קוואסמה מספר קרובים המשוייכים לחמאס, לצד בני משפחתו המזוהים גם הם עם ארגון הטרור, ולא מחזיקים באישור שהייה בישראל.

חמולת קוואסמה משויכת לחמאס ורבים מאנשיה הם פעילי טרור ידועים שהשתתפו בפיגועים משמעותיים בעבר, ביניהם פיגועי חטיפה, התאבדות ירי ועוד. בין השאר גם קיבל שיחת טלפון לבית החולים ממנהיג חמאס אסמעאיל הנייה שבירך אותו על שביתתו. 

הצצה לאגף השמור: החיים של האסירים הביטחוניים בכלא | עוד יום

ביום רביעי האחרון הצו המנהלי נגד קוואסמה הותלה, והוא הפך למטופל מן המניין, כך לפי בית החולים קפלן: "זה אומר שלמעשה הוא ללא שמירה של שב"ס". בבית החולים מודאגים מהמצב אך טוענים שידיהם כבולות והם אינם יכולים למנוע ביקורים.

היום התנהלו שיחות בין בית החולים לגורמי ביטחון כדי להביא לבדיקת מבקריו של קוואסמה, לאחר שבקפלן לא היו מודעים לכך שאנשים המזוהים עם חמאס שלא מחזיקים באישור כניסה לישראל מגיעים לבית החולים.