כלא גלבוע
צילום: פלאש 90

שני פלסטינים נאשמים בסיוע למחבלים שברחו מכלא גלבוע

השניים הסיעו את שני המחבלים שנתפסו בג'נין, והעניקו להם מקלט לזמן קצר. התביעה הצבאית ביקשה לעצור אותם עד תום ההליכים
איתי בלומנטל וכרמלה מנשה
11 באוקטובר 2021
15:13

הבריחה מכלא גלבוע: לבית המשפט הצבאי שומרון הוגשו אתמול (ראשון) כתבי אישום נגד איהאב סלאמה ועבד אלרחמאן אבו-ג'עפר, המייחסים להם עבירה של מתן מקלט לשניים מהאסירים שברחו מהכלא, ונעצרו על ידי כוחות הביטחון בג'נין. עם הגשת כתבי האישום, ביקשה התביעה הצבאית את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים.

לפי כתבי האישום, איהאב הסיע את המחבלים במחנה הפליטים ג'נין ואיתר עבורם מקום שהייה. אבו-ג'עפר אירח אותם בביתו לזמן קצר (כחצי שעה), וסרק את סביבת המבנה כדי לוודא שאין באזור כוחות ביטחון, ולאפשר לנמלטים להמשיך במנוסה. כחצי שעה לאחר הגעת המחבלים לביתו של אבו-ג'עפר, כוחות הביטחון כיתרו את הבית ועצרו את ארבעתם. 

לפני כשבוע הוגשו כתבי אישום נגד ששת האסירים שברחו מכלא גלבוע וחמשת האסירים שסייעו להם. המחבלים נאשמים בבריחה ממשמורת וסיוע לבריחה ממשמורת. עם זאת, לכתב האישום לא נכנסו סעיפים של עבירות ביטחוניות.

לפרטי כתב האישום המלאים

ששת המחבלים ברחו מהכלא בערב ראש השנה. לאחר שבוע נעצרו ארבעה מהם - מחמוד עארדה ויעקוב קאדרי נתפסו בנצרת, זכרייה זביידי ומחמד עארידה נלכדו כמה שעות לאחר מכן במגרש משאיות מאולתר בגליל התחתון. לאחר כשבוע הסתיים המצוד עם תפיסתם של איהם כמאמג׳י ומונדאל אינפיעאת בג'נין.

הצצה לאגף השמור | האזינו לעוד יום