ג'ונתן קנט (משמאל) ובן זוגו החדש
צילום: DC Comics

היסטוריה בעולם הקומיקס: גיבור העל סופרמן יצא מהארון

חברת DC קומיקס הכריזה כי ג'ונתן קנט, בנם של לואיס ליין וקלארק קנט מהעלילה המקורית, שעומד במרכז החוברות החדשות - מצא אהבה בדמות עיתונאי צעיר. המהלך המדובר מתרחש חודשיים לאחר צאתו מהארון של גיבור העל רובין. היציאה הרשמית תתרחש בגיליון הקומיקס בחודש הבא
אלון פרוכטר
11 באוקטובר 2021
21:55

83 שנים מאז שיצא לאור לראשונה, אחד מגיבורי העל הוותיקים ביותר בעולם הקומיקס - יוצא גם מהארון. חברת "DC קומיקס", החברה האמריקנית שעומדת מאחורי חוברות הקומיקס בהן מתפרסם סופרמן, הכריזה הערב (שני) כי הטוויסט המדובר בעלילה יתרחש בגיליון שייצא לאור ב-9 בנובמבר.

לאחרונה מתמקדת עלילת הקומיקס בג'ונתן קנט, בנם של קלארק קנט (סופרמן המקורי) ושל מושא אהבתו לואיס ליין, שנכנס לחליפתו של אביו ומכונה בחוברות "סופרמן של כדור הארץ" (Superman of Earth). כמו אביו, שהתאהב בעיתונאית, גם ג'ונתן מתאהב בעיתונאי ששמו ג'יי נאקאמורה.

בשנים האחרונות מקבלת קהילת הלהט"ב ייצוג רחב ומגוון יותר בעולם הקומיקס. בשנת 2006 הציגה DC את דמותה של "קייט קיין", בת דודתו הלסבית של ברוס וויין, שמשמשת כגיבורת העל "באטוומן". הדמות המדוברת עובדה לסדרת טלוויזיה שעלתה לראשונה בשנת 2019 ברשת CW האמריקנית.

בחודש מארס השנה הכריזה הוצאת הקומיקס "מארוול" (המתחרה של DC) על קפטן אמריקה חדש שישתייך לקהילה. ואכן בחודש יוני, הלוא הוא חודש הגאווה, יצאה לאור חוברת הקומיקס "ארצות הברית של קפטן אמריקה" ובמרכזה ארון פישר, בן נוער קוויר שמציל הומלסים וצעירים שברחו מבתיהם.

עוד בחודש יוני, עלתה לשירות הסטרימינג "דיסני פלוס" הסדרה "לוקי", שמבוססת על דמות הנבל מסדרת הסרטים המצליחה "ת'ור". בפרק השלישי בסדרה נשאל לוקי אם יש לו בן או בת זוג, והוא עונה "קצת משניהם". שעות לאחר עליית הפרק אישרה במאית הסדרה קייט הרון כי לוקי הוא ביסקסואל.

בחודש אוגוסט האחרון הכריזה חברת DC על יציאתו מהארון של גיבור העל רובין, המשמש שולייה של גיבור העל הוותיק באטמן. היציאה מהארון התרחשה בגיליון האחרון של "באטמן: אגדות אורבניות", במסגרתו מגיע טים דרייק, בן דמותו של רובין, להארה הפנימית בעיצומו של דו-קרב.