עורך אתר וואלה לשעבר אבירם אלעד
צילום: פלאש 90

עורך וואלה לשעבר: "התערבות משפחת נתניהו הביאה להתפטרותי"

עדות אבירם אלעד: ישועה הורה לי לעצור את הפרסום על פרשת הצוללות בנימוק ש"יש מיליארדים על השולחן" • על העבודה מול מנכ"ל וואלה לשעבר: "ניסינו למסמס דברים, לגנוב סוסים שאילן לא ישים לב"
אמוץ שפירא
12 באוקטובר 2021
09:24
עודכן ב 16:43

משפט נתניהו | העורך הראשי של אתר וואלה לשעבר, אבירם אלעד, סיפר הבוקר (שלישי) ביום עדותו השני: "ההתערבות של משפחת נתניהו הפריעה לי מאוד והביאה להתפטרותי". בין השאר העיד אלעד כי מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, הורה לו לעצור את הפרסום על פרשת הצוללות בנימוק ש"יש מיליארדים על השולחן". 

אלעד סיפר בעדותו אתמול שההתערבויות מצד קרובי נתניהו החלו לפני מערכת הבחירות ב-2013. "המשותף לכל הבקשות היה סביב נתניהו ומשפחתו - פעם בנוגע לדברים נגדו, פעם לצאת נגד מי שנתפס כיריב פוליטי, להעלות או להוריד כתבות".

בכך הגיעה לסיומה חקירתו של אבירם אלעד מטעם התביעה, וכבר היום החלה החקירה הנגדית של ההגנה. הרכב השופטים הדן בתיק האלפים הורה לבא כוחו של נתניהו לסיים כבר מחר את החקירה הנגדית.

במהלך החקירה הנגדית הציג הסנגור לעורך וואלה לשעבר כתבות חיוביות על נפתלי בנט ומפלגת הבית היהודי. מנגד טען אלעד כי לא הייתה כל הנחיה להיטיב בעניינם וההחלטות התקבלו על בסיס שיקול עיתונאי.

אתמול סיים את עדותו אילן ישועה, מנכ"ל וואלה לשעבר - לאחר 33 ימי דיונים במסגרת תיק 4000. בדיון האחרון בעדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים נחקר ישועה חקירה חוזרת על ידי הפרקליטות.

בפרקליטות תומכים בבחירה לפתוח את שלב העדויות עם ישועה, שהביא את התכתובות וההודעות וסיפר על מה שקרה בוואלה. החקירה הנגדית התמקדה בטיעון שמנכ"ל וואלה לשעבר התערב ופעל מטעם ולטובת עצמו, וכי לא הייתה פעילות חריגה לטובת נתניהו.

בהכנת הידיעה השתתפה תמר אלמוג