פרופ' אריה לוין
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מתלוננות נגד פרופ' לוין ביקשו מפרופ' ארבר שלא לפנות לרשויות

בחדשות הערב פורסם כי פרופ' ארבר הזהיר את לוין ממעשיו. סנגורו של לוין: יש קשר בין העד המומחה, פרופ' נדיר ארבר מאיכילוב, לאחת המתלוננות • מעצרו של הרופא הבכיר הוארך בשישה ימים. השופטת: המעשים המיוחסים מתפרסים על אקטים שיש בהם משום עבירות של מעשים מגונים
איתי שיקמן וורד פלמן
12 באוקטובר 2021
11:50
עודכן ב 14:55

מעצר הרופא הבכיר: בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שלישי) בשישה ימים את מעצרו של פרופסור אריה לוין, החשוד בשני מעשי אונס ושמונה מקרים של מעשים מגונים במטופלות שלו, חלקן כשהיו קטינות. כמו כן, המשטרה גבתה עדויות נוספות וישנן ארבע מתלוננות נוספות העתידות להגיע למסור עדות בתחנת המשטרה.

במהלך הדיון טען עו"ד אפשטיין, סנגורו של פרופ' לוין, כי יש קשר בין העד המומחה, פרופ' נדיר ארבר מאיכילוב, לאחת המתלוננות. לשאלתו את נציגת המשטרה אם הקשר נבדק, זו השיבה כי הם לא ידעו על קשר כזה. בכאן רשת ב פורסם היום שמדובר במתלוננת שעבדה אצל ארבר וסיפרה לו על המעשים של לוין. היא ומתלוננת נוספת ביקשו באותה העת מארבר שלא לפנות למשטרה או לגורמים רשמיים.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שפרופסור נדיר ארבר, מומחה לגסטרואנטרולוגיה בבית החולים איכילוב, הזהיר בזמנו את פרופסור לוין ממעשיו, אך לא העביר את הדיווח לאף גורם. לפני כמה שנים העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית קיבלה שתי תלונות של נשים אודות פרופסור לוין. בעמותה העבירו את פרטי התלונות לבחינה של פרופסור ארבר. לאחר שבחן אותן, והגיע למסקנה כי הטיפול של לוין חורג מטיפול רפואי רגיל בתחום התמחותו, הגיע ארבר לבית החולים וולפסון, שם עובד לוין, ונזף בו: ״אני מציע לך להפסיק עם המעשים, אתה תסתבך״.

בהחלטה על הארכת מעצרו של פרופ' לוין היום כתבה השופטת כריסטינה חילו אסד כי "התמונה המשתקפת היא שהתלונות על מעשיו של החשוד ממשיכות לזרום לפתחה של היחידה החוקרת. המעשים המיוחסים אינם מסתכמים במעשים אשר עשויה להיות לגביהן מחלוקת האם הם מהווים טיפול רפואי אם לאו, אלא מתפרסים על אקטים נוספים שיש בהם משום עבירות של מעשים מגונים".

עוד הוסיפה השופטת כי מבחינת העימותים של החשוד עם המתלוננות עולה כי הוא אינו קושר עצמו למעשים או לחלקם, אך טוען להדדיות בקשר, ועל היחידה החוקרת לבחון טענה זו. "לעת הזו התלונה מקימה חשד סביר לביצוע המעשים על ידי החשוד", ציינה.

נ', אחת מהנשים שהתלוננו במשטרה נגד לוין, סיפרה לכאן חדשות: "לא הייתה פעם אחת שהייתי איתו בחדר לבד והוא לא עשה שום דבר. הוא היה יושב לידי ממש צמוד, מחזיק לי את הידיים, מלטף בפנים ומנשק בלחי. הוא היה אומר לי לשכב במיטת הטיפולים ומתחיל לגעת בי גם אם הייתי מתנגדת. הרגשתי שזה לא בסדר אבל פחדתי להגיד לו משהו".