לובה קזקביץ'

מנהלת "גן ומשפחתון לובה" הורשעה בהתעללות בקטינים

אם לילד בגן לכאן חדשות: "שום עונש לא יכפר על מה שנעשה" • בהכרעת הדין נגד לובה קזקביץ' מרמת גן צויין כי "הנאשמת השליטה אווירת פחד בגן, יצרה אווירה רעילה ואין ספק שהמעשים עשויים לפגוע בקטינים"
איתי שיקמן
12 באוקטובר 2021
09:58
עודכן ב 16:01

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את לובה קזקביץ', מנהלת "גן ומשפחתון לובה" ברמת גן, בהתעללות ותקיפת קטינים ב-4 עבירות התעללות ו-14 עבירות של תקיפה בידי אחראי. כמו כן היא הורשעה בשיבוש הליכי משפט. "מעשיה של הנאשמת התפרסו על פני שבועות", קבעה השופטת בן ארי שהכריעה את דינה וציינה: "כשמדובר בקטינים חסרי ישע. כל זאת אין מדובר במעשים חריגים. הנאשמת השליטה אווירת פחד בגן, יצרה אווירה רעילה ואין ספק שהמעשים הללו עשויים לפגוע בקטינים לתקופה ארוכה".

האזינו לריאיון עם רותם, אם לילד מהגן, בריאיון לכאן ב

לאחר מתן גזר הדין, אמרה אמרה רותם, אמא לילד שהיה בן 3 כי שום עונש לא יוכל לכפר על מה שנעשה. בריאיון לאסתי פרז בן-עמי, הוסיפה רותם כי יש צורך בהחמרת ענישה, וכי אנשים כאלה צריכים להיות מוגדרים כמסוכנים לציבור. "בן אדם שמסוגל להתעלל היום בילד, מחר הוא יכול להתעלל במבוגר ובחיות, הוא לא יכול להסתובב בין אנשים נורמטיביים".

בחודש נובמבר הוגש כתב אישים נגד קזקביץ' בגין עבירות אלימות ב-11 קטינים, שבוצעו בין השנים 2020-2017. מנהלת הגן בת ה-63 נאשמת, בין השאר ש"תקפה והתעללה בקטינים והשליטה בגן אווירה של טרור, לרבות בדרך של מכות, דחיפות, הטחות, צעקות והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות". 

הגננת נאשמת שהטיחה את הילדים וגרמה להם חבלות; הכתה אותם בפניהם; גררה ילדים על הרצפה; משכה בשערותיהם; משכה את ידיהם בחוזקה; השאירה קטינים קשורים בכיסאות אוכל ו-ב"סלקל" במשך זמן רב; כיסתה את גופם וראשם של קטינים בגסות; השאירה קטינים לבדם ללא השגחה דקות ארוכות; האכילה תינוקות מאותם כלים ולא שמרה על רמת היגיינה נאותה.

עוד תואר בכתב האישום כיצד פנתה קזקביץ' לטכנאי מצלמות וביקשה ממנו למחוק את תוכן מערכות ההקלטה מהגן. כשהבינה שלא ניתן לעשות זאת, ביקשה ממנו להחליפה במערכת הקלטה חדשה ודרשה ממנו לזרוק את ההקלטות שבהן תועדו מעשי ההתעללות. הגננת נעצרה בתחילת חודש נובמבר 2020 בעקבות דרישה של הורים בגן לראות את מצלמות האבטחה, לאחר שבנם סיפר שהגננת היכתה אותו.