בדיקות מהירות בירושלים
צילום: יונן זינדל, פלאש 90

בנט: 30 מיליון בדיקות יגיעו בימים הקרובים, אין מחסור

בביקור בבית ספר במודיעין אמר רה"מ: "יום אחרי יום אנחנו שוברים את גל הדלתא, אבל לא באמצעות סגרים" • 2.5 מיליון ערכות בדיקה אנטיגן נחתו בישראל
לירן כוג'הינוף
12 באוקטובר 2021
12:51
עודכן ב 19:52

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום (שלישי) לטיפול בקורונה במערכת החינוך והמתווה להפסקת הבידודים, ובביקור בבית ספר במודיעין אמר כי אין מחסור בבדיקות: "ברגעים אלה 2.5 מיליון בדיקות נוחתות, בסך הכול 30 מיליון ינחתו בימים הקרובים".

ראש הממשלה הוסיף: "יום אחרי יום אנחנו שוברים את גל הדלתא, אבל לא באמצעות סגרים אלא בניהול צמוד, חכם וגמיש כדי לאפשר חיים לצד הקורונה. נערכים לשלב הבא".

היום נחתו בישראל 2.5 מיליון ערכות בדיקות אנטיגן. מחר יגיעו לישראל 4.7 מיליון ערכות בדיקה נוספות. הערכות ישמשו לבדיקת תלמידים במערכת החינוך, במטרה לממש את מתווה הכיתות הירוקות ולאפשר את המשך שגרת החיים להורים, לתלמידים ולמשק הישראלי.

צילום: חיים צח, לע"מ

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בנט החליט לבטל את תוכנית מגן חינוך שבמסגרתה כל ילדי ישראל היו אמורים להיבדק בבדיקה מהירה לפחות אחת לשבוע, ללא קשר לשאלה האם פגשו בחולה מאומת, כדי לאתר תחלואה בשלבים מוקדמים.

ההחלטה על ביטול התוכנית התקבלה לאור הירידה בתחלואה. גורמים בממשלה מתחו ביקורת על המהלך וטענו שיש מקום להוציא לפועל את התוכנית גם במצב התחלואה הנוכחי. במקביל בעקבות לחץ מרכז השלטון המקומי, ביום רביעי הקרוב מתווה הכיתה הירוקה יורחב גם לגני ילדים בערים ירוקות.

כעת משתתפים בתי ספר בלבד בפיילוט שבו תלמידים בכיתה בה התגלה חולה קורונה לא נשלחים לבידוד. "אין סיבה להוציא אותם מהכלל", כתב יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, במכתב ששלח אתמול לראש הממשלה.