שטרן
צילום: גילי יערי, פלאש 90

בעקבות הסערה: שטרן הודיע על פרישה מהתמודדות ליו"ר הסוכנות היהודית

שר המודיעין בפייסבוק: "מתנצל בפני מי שנפגעה או נפגע מהמילים שנאמרו, ומתנצל בפני משפחתי, שעומדת איתן איתי על אף הקושי"
יערה שפירא
12 באוקטובר 2021
15:36

לאחר הסערה: שר המודיעין אלעזר שטרן הודיע היום (שלישי) על פרישה מהתמודדות לראשות הסוכנות היהודית. בפוסט בפייסבוק כתב "באווירה שנוצרה, איני מוצא לנכון להעמיד את עצמי כרגע לבחירה לראשות 'הסוכנות היהודית'. אני עושה זאת בידיים נקיות ובלב שלם ויודע שכל שנותיי, עברי ומעשי מעידים על דרכי".

הלקח של שטרן: המהפכה ניצחה את המגרסה

שטרן המשיך וכתב "אני מתנצל בפני מי שנפגעה או נפגע מהמילים שנאמרו ומן הפרשנות שניתנה להן ומתנצל בפני משפחתי, שעומדת איתן איתי על אף הקושי. אמשיך לפעול ככל יכולתי, בכל מקום בו אהיה, להבטחת עתיד טוב יותר למדינת ישראל ולעם היהודי".

השר שטרן ביטל מהבוקר את כל פגישותיו, הסתגר בביתו וקיבל את ההחלטה על הפרישה עם משפחתו ובלי לשוחח עם יועצים וחברים לסיעה. לפיד אמר לשטרן בשיחתם כי הוא תומך בהשארותו בממשלה ובכנסת.

מקורבי שטרן מסרו לכאן חדשות כי "נעשה לו עוול ההחלטה שלו לפרוש היתה 'אישית' ובניגוד לעמדת כמה מחבריו למפלגה". לדבריהם, באווירה הציבורית שנוצרה שטרן הפך למזוהה עם הטרדות מיניות בזמן שנלחם בנושא הזה בכל כוחו לאורך כל השנים. שטרן ימשיך בתפקידו כשר.

שלשום, שטרן הודה בריאיון ל-103fm כי גרס תלונות אנונימיות על הטרדות מיניות כשהיה ראש אכ"א, ועורר סערה. שטרן התייחס לדברים בעקבות אישור מינויו של רונן בר לתפקיד ראש השב"כ הבא. לאחר שהוועדה לאישור מינוי בכירים התכנסה לדון במכתב שנשלח לחבריה בעילום שם, ובו טענות למעשים לא הולמים שבר ביצע לכאורה.

בריאיון אמר שטרן "כשהייתי ראש אכ"א קיבלתי תלונות אנונימיות והמגרסה עבדה. אני יוצר אווירה שיש גם לחיילת בקצה למי להתלונן, גם מעודדת להתלונן ומגבה. אני לא חושב שעל חשבון העידוד, אנחנו יכולים לתת יד לתלונות אנונימיות".