משחק הדיונון
צילום: רויטרס

משחק הדיונון - הסדרה הנצפית בתולדות נטפליקס

שברה את השיא: יותר מ-111 מיליון מנויים צפו בלהיט מקוריאה הדרומית. הסדרה ניצבת בראש עשרת הסדרות הנצפות ביותר ב-94 מדינות
אלון פרוכטר
13 באוקטובר 2021
03:45

הסדרה הדרום קוריאנית "משחק הדיונון" הפכה הלילה (רביעי) לסדרה הנצפית ביותר אי פעם בענקית הסטרימינג נטפליקס. כ-111 מיליון מנויים צפו בסדרה מאז שהושקה בחודש שעבר בלבד. בכך שוברת סדרת המתח-דרמה את השיא שקבעה הסדרה "ברידג'רטון" בחודש ינואר האחרון, בה צפו 82 מיליון מנויים תוך 28 יום. 

הסדרה שעוררה לא מעט שיח בעקבות האלימות הקשה שהיא כוללת, מגוללת את סיפורם של מתחרים במשחקי ילדים על פרס כספי, שהמפסיד בהם מאבד את חייו. היא ניצבת בראש עשרת הסדרות הנצפות ביותר של נטפליקס ב-94 מדינות והיא ההפקה הראשונה מקוריאה הדרומית שניצבת בראש רשימת עשרת הסדרות הנצפות בשירות הסטרימינג בארצות הברית. 

יש לציין שנתוני הצפייה של נטפליקס הם שנויים במחלוקת. מספר המנויים שצפה בסדרה מתבסס רק על צפייה של לפחות שתי דקות, ולא על פרקים שלמים למשל. כמו כן, הנתונים שהיא מפרסמת לא נבדקים על ידי אף גורם חיצוני. 

מיניונג קים, סגן נשיא מחלקת התוכן של נטפליקס עבור יבשת אסיה, אמר ל-CNN על שבירת השיא כי בשירות הסטרימינג החלו להשקיע בתוכן קוריאני ב-2015, בעיקר עבור השוק האסייתי ומעריצי הסדרות הקוריאניות ברחבי העולם. "היום, משחק הדיונון פרץ מעבר לחלומות הכי פרועים שלנו", סיפר קים.