גוגל ואמזון
צילום: Pixabay, אי.פי

עובדי גוגל ואמזון למעסיקיהם: הפסיקו עסקאות עם ישראל וצה"ל

מאמר דעה אנונימי שפורסם בעיתון הגארדיאן הבריטי יצא נגד "פרוייקט נימבוס", חוזה בשווי 1.2 מיליארד דולרים להספקת שירותי ענן לממשלת ישראל ולצה"ל. לדברי הכותבים, המאמר מייצג מאות מעובדי החברות הטכנולוגיות, שחתמו על מכתב פנימי, אנונימי אף הוא, ברוח זו
רם ברנדס
13 באוקטובר 2021
10:57

אחרי בן אנד ג'ריס? במאמר דעה אנונימי שפורסם היום (שלישי) בעיתון הגארדיאן הבריטי, ציינו עובדים בגוגל ובאמזון על התנגדותם לשיתוף הפעולה של מעסיקיהם עם ממשלת ישראל וצבאה. לפי המאמר, כ-90 עובדי גוגל וכ-300 עובדי אמזון חתמו על מכתב פנימי ברוח זו. לדבריהם, הם שומרים על זהותם חסויה מחשש להתנכלויות.

"צפינו בגוגל ובאמזון רודפות בתקיפות אחר חוזים עם מוסדות כמו משרד הביטחון האמריקני, רשות ההגירה וכוחות שיטור מקומיים ומדינתיים. חוזים אלו הם חלק מהתנהגות חוזרת ומטרידה של מיליטיריזציה, היעדר שקיפות והימנעות מביקורת", נכתב במאמר ובהמשך לכך:  "בהמשך להתנהגות הסדרתית הזאת, מעסיקינו חתמו על חוזה מסוכן בשם "פרוייקט נימבוס" למכירת טכנולוגיה מסוכנת לצבא הישראלי ולממשלה. החוזה נחתם באותו שבוע בו ישראל תקפה פלסטינים ברצועת עזה והרגה כמעט 250 אנשים ובהם יותר מ-60 ילדים. הטכנולוגיה שחברותינו הבטיחו לספק יהפכו את האפליה והעקירה השיטתית שמתבצעת בידי ישראל לאכזרית וקטלנית יותר לפלסטינים".

"פרוייקט נימבוס" הוא חוזה בשווי 1.2 מיליארד דולרים להספקת שירותי ענן לממשלת ישראל ולצה"ל. הטכנולוגיה מאפשרת, לפי המאמר, מעקב ואגירת מידע שלא כחוק אודות פלסטינים "ומאפשרת הרחבת ההתנחלות הישראלית הלא חוקית על אדמות פלסטיניות", נכתב במאמר.

"אנו מגנים את החלטת אמזון וגוגל לחתום על חוזה פרוייקט נימבוס עם צה"ל וממשלת ישראל, ומבקשים מהם לדחות את חוזה זה וכל חוזה דומה בעתיד שייפגע במשתמשים שלנו. אנו קוראים לעובדי הטכנולוגיה בעולם ולקהיליה הבינלאומית להצטרף אלינו בבניית עולם בו טכנולוגיה מקדמת ביטחון וכבוד לכל".