נתיבי איילון
צילום: כאן חדשות

בווייז בדקו את הנתונים וגם הם אומרים - המדינה בפקק

שנתיים של קורונה - בריחה מתחבורה ציבורית, קניית מכוניות ובלי טיסות לחו"ל - החמירו את המצב. התוצאה: עלייה של עד 30 אחוז בעומסים
צבע הכסף
13 באוקטובר 2021
22:10

המדינה בפקק - והמצב רק הולך ומחריף. מבדיקה של חברת ווייז עבור התוכנית "צבע הכסף" עם יאיר ויינרב בכאן רשת ב מתברר כי נרשם גידול של 27% בהיקף התנועה בין השבוע הזה לבין חודש פברואר בשנת 2020, לפני שמגפת הקורונה שינתה את הרגלי הנסיעה בישראל.

גם בחלוקה לערים נרשמה עלייה של בין 19%-26% בהיקפי התנועה. השיאניות - באר שבע, בה נרשמה עלייה של כ-30% בהיקפי התנועה וראשון לציון, בה נרשמה עלייה של כ-26%. אז התחושה שלנו נכונה, אנחנו תקועים בדרכים, וזה מגובה בנתונים.

יובל שמואלוביץ', מנהל פרויקטים בכיר בחברה, אמר בריאיון כי בשל הקורונה, כשהתפוסה המותרת בתחבורה הציבורית ירדה, היו דיווחים על פחות אוטובוסים ורכבות ואנשים איבדו את האמון בהם. בנוסף, נראה כי בעקבות כך ולנוכח הירידה בטיסות לחו"ל, שהותירה כסף פנוי, חלה עלייה ברכישת כלי רכב פרטיים.

האזינו לסיפור המלא ב"צבע הכסף" בכאן רשת ב

עלייה זאת, הוסיף שמואלוביץ', מושפעת גם מהרתיעה מנסיעה עם אנשים נוספים מחשש להדבקה. למעשה, מתחילת השנה הנוכחית נרכשו כרבע מיליון כלי רכב - שיא חדש, ששובר את השיא של 2016. זה אומר עוד מכוניות על הכביש - והיקף הוספת הכבישים לא עומד בקצב.

ובסוף, התנועה מתנקזת למספר מצומצם של צירים, שמצטמצם אף יותר בעקבות העבודות בכבישים המרכזיים. גם עבור ווייז מדובר באתגר: "שינויים בהרגלי הנסיעה משנים גם עבור האלגוריתם של החברה את המידע ההיסטורי של הרגלי הנסיעה. אנחנו עושים כל הזמן שינויים במערכות שלנו כדי להתאים אותם למצב התנועה העכשווי. אנחנו מודעים לכך שהאפליקציה עשוייה לשנות את זמני הנסיעה תוך כדי נסיעה ולהוסיף עוד זמן".

והאם אנחנו שונים בנוף העולמי? לפי שמואלוביץ' "יש בהחלט עלייה בהיקפי התנועה, אבל זה תלוי במדינה ובסגרים ובהגבלות שהונהגו בה- וזה עדיין לא התייצב".