מחאת המתמחים
צילום: אלעד גוטמן

הרופאים הבכירים נגד המתמחים: "קמפיין אלים"

בהסתדרות הרפואית צפויים לצאת באופן רשמי נגד המחאה לקיצור התורנויות: "הם טוענים שבגללנו הם עושים טעויות. נצטער אם יתפטרו, אבל מי שמתפטר לא מתאים להיות רופא"
מערכת כאן
13 באוקטובר 2021
23:05

קרע בין הרופאים הבכירים למתמחים: בכירי ההסתדרות הרפואית הביעו זעם מהאופן שבו הם מוצגים בקמפיין המתמחים, וצפויים לצאת בימים הקרובים בקמפיין נגדי, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

בישיבה שנערכה אתמול, החליטו יושבי הראש של כל האיגודים המקצועיים לצאת בקמפיין הנגד, ויוציאו בקרוב ניירות עמדה מטעם האיגודים המקצועיים. יו"ר איגוד רופאי הטיפול הנמרץ ד"ר ירון בר לביא, אמר כי "הקמפיין של ארגון מרשם אלים ועושה דמוניזציה לכל הרופאים הבכירים. אנחנו לא הורגים מטופלים ולא פוגעים בהם, כפי שהם טוענים בקמפיין שלהם". 

הרופאים הבכירים מדגישים כי אינם נגד קיצור תורנויות, וכי הם מעוניינים לקדם את המהלך בדרכים אחרות, באמצעות תורנים נוספים, ועוזרי רופא. בהמשך אמר בר לביא: "המסרים שלהם שקריים, הם טוענים שבגללנו הם עושים טעויות. זאת פרובוקציה שנועדה לעורר ויכוח שלא קשור לטובת המתמחים. הכול נאמר על ידי ראשי המאבק שלהם שבכלל לא עושים תורנויות". על הכוונה של המתמחים להתפטר אמר: "נצטער אם הם יתפטרו, אבל מי שמתפטר כנראה לא מתאים להיות רופא".  

ביום ראשון האחרון נפגשו בכירי משרד הבריאות, ביניהם מנכ"ל המשרד אש ושר הבריאות הורוביץ. בריאיון לכאן רשת ב' סיפר אש על תוצאות הפגישה: "הסברנו את השיקולים להחלטות שלנו ושמענו מהם את האכזבה שלהם. אם הם באו בציפייה שהכול ייפתר באותה פגישה אז אני מבין את האכזבה". 

"אנחנו מודעים לצורך בשינוי", אמר אש, והרחיב על הקשיים שבמימושו: "התורנויות הארוכות צריכות לעבור מהעולם אבל יש צורך בתקנים, רופאים ומשאבים, וייקח כמה שנים לפתור בצורה מוחלטת את הבעיה. כשאנחנו מקצרים תורניות צריכים להוסיף כוח אדם, וזה משאב מוגבל", הוסיף.