-

קצין שתועד מכה פלסטיני בשער שכם נחקר במח"ש

הקצין תועד מכה את הפלסטיני לאחר שהתלונן בפניו כי שוטר אחר הכה אותו. עו"ד איציק כהן, המייצג את השוטר: "מדובר בסרטון מגמתי"
משה שטיינמץ
14 באוקטובר 2021
13:30
עודכן ב 21:23

קצין בדרגת רב פקד נחקר היום (חמישי) במשך חמש שעות במחלקה לחקירות שוטרים. הקצין המשרת במשטרת ירושלים, תועד השבוע מכה פלסטיני באלה בשער שכם, לאחר שהתלונן בפניו כי שוטר אחר הכה אותו. במח"ש הודיעו היום כי נאספו מצלמות אבטחה ממקום האירוע ונגבו עדויות מאזרחים נוספים שנכחו באירוע. כמו כן, הקצין הורחק מתחנתו למשך חמישה ימים.


גרסת של הקצין בחקירה: "האירוע היה במהלך פיזור מפרי סדר, אותו אדם סירב להתפנות פעמיים. הוא אמר לי 'לא רוצה לזוז' וסירב להתפנות, לכן השתמשתי באלה. יש לי סמכות לזה. קודם לכן פיזרנו את הצעירים מהמקום תוך שימוש בכוח והוא חזר ואמר לי שהכו אותו, ברור שהוא הוכה כי הפיזור הראשון היה תוך שימוש בכוח". 

עו"ד איציק כהן, המייצג את הקצין, אמר היום לכאן חדשות כי מדובר "בסרטון מגמתי" שצולם באירוע בו פיזרה המשטרה המון שהתקהל בשער שכם. "מדובר במפר סדר שסירב להתפנות לאחר שניתנה הוראת פיזור המון, תוך שימוש באמצעים. הוא חזר למקום וסירב בשנית לעזוב את המקום, בהתאם לנוהל בוצע כנגדו שימוש בכוח באמצעות אלה המשמשת לפיזור", אמר עורך הדין כהן.

עורך הדין איציק כהן

עבודות חפירה בבית קברות מוסלמי סמוך לעיר העתיקה בירושלים, העלו בימים האחרונים את סף המתיחות בשער שכם. עשרות צעירים ערבים מגיעים לשם בכל ערב למחות על חילול הקברים, ולהתעמת עם שוטרים.