ג'יפ מג"ב שהותקף ביצהר, השבוע

גנץ: יש לפעול באופן מיידי וממוקד כדי לגדוע את הפשיעה הלאומנית ביהודה ושומרון

אחרי שני מקרים השבוע של תקיפת כוחות הביטחון על ידי מתנחלים, שר הביטחון גינה את האירועים וקרא "לפעול באופן מערכתי, תקיף וללא פשרות, ביחד עם כוחות השב"כ והמשטרה, מול כל גילוי אלימות"
איתי בלומנטל
14 באוקטובר 2021
18:53

האלימות כנגד חיילי צה"ל בהתנחלויות: שר הביטחון בני גנץ אמר היום (חמישי) כי יש לפעול באופן מערכתי, תקיף וללא פשרות מול כל הפשיעה הלאומנית ביהודה ושומרון. אתמול קצין וחייל נפגעו מריסוס גז פלפל בידי נערי גבעות במאחז עדי עד. מוקדם יותר השבוע הותקף כוח של מג"ב ביצהר

בסיום הערכת המצב השבועית של שר הביטחון, בהשתתפות סגן שר הביטחון, הרמטכ"ל, מנכ"ל משרד הביטחון, ומתאם הפעולות בשטחים, התייחס גנץ לאירועי האלימות האחרונים ביהודה שומרון, ולהיערכות למסיק הזיתים. גנץ הנחה את צה"ל "לפעול באופן מערכתי, תקיף וללא פשרות, ביחד עם כוחות השב"כ והמשטרה, מול כל גילוי אלימות - נגד פלסטינים, יהודים וכמובן מול כוחות הביטחון".

שר הביטחון גינה את המקרים האחרונים של פגיעה בחיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, ואמר כי "יש לפעול באופן מיידי וממוקד בכדי לגדוע את התופעה". השבוע גינה הרמטכ"ל כוכבי את תקיפת השוטרים ביצהר: "האלימות כנגד לוחמים היא התנהגות עבריינית, הדורשת מיצוי דין מהיר ונמרץ".