יעקב שבתאי, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפכ"ל יגיב למתקפה עליו בוועדת מירון: האזהרות שהציג ניצב אלקלעי היו רק בהיבטי הקורונה

אחרי שראש אגף המבצעים לשעבר האשים את המפכ"ל שאמר "הכול או כלום" על ההגבלות, צפוי לטעון שבתאי בעדותו כי הדברים לא התייחסו להיבטי בטיחות. שבתאי יגבה את עמדתו במסמכים שמראים כי בהילולות קודמות אלקלעי לא דרש הגבלות מטעמי בטיחות
משה שטיינמץ ותמר אלמוג
14 באוקטובר 2021
20:38

העדות הדרמטית של ראש אג"ם לשעבר: לקראת עדותו של מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי בוועדת החקירה לאסון במירון, הערב (חמישי) דווח בחדשות הערב בכאן 11 ששבתאי לא צפוי להכחיש שאמר "הכול או כלום" בהקשר להגבלת הקהל בהילולה. יחד עם זאת, המפכ"ל צפוי לטעון שהתבטאות זו נאמרה אך ורק בהקשרי הגבלות הקורונה, ולא בהקשרי בטיחות. 

היום העיד מול ועדת נאור ניצב בדימוס אמנון אלקלעי, לשעבר ראש אגף המבצעים במשטרה. "המפכ"ל אמר 'אם תהיה ועדת חקירה תבואו אליי, כי אני לא הגבלתי את כמות הקהל'", העיד, והוסיף שביקש לסיים את תפקידו בגלל שרשרת החלטות שגויות.

כשיגיע תורו להעיד בוועדה, יטען המפכ"ל כי עמדת הניצב אלקלעי הייתה רק בהקשרי הקורונה ולא בהקשרי בטיחות. כמו כן, המפכ"ל צפוי להציג פרוטוקולים משנים קודמות טרם הקורונה, בהם אלקלעי לא הציג דרישות להגביל את מספר המשתתפים. 

בשבוע הבא ועדת החקירה לעניין האסון במירון לא תשמע עדויות. הוועדה מחכה לתשובות מאותם גורמים שפנתה אליהם לגבי ההילולה הקרובה, שהולכת ומתקרבת. במקביל יעבדו את החומרים שנאספו ונשמעו עד כה, כדי להחליט אלו עדים נוספים לזמן בקרוב.

מי שולט בהר? | האזינו לעוד יום