קורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נוכח הירידה בתחלואה: בנט מעוניין לקדם הבאה לקבינט של הקלה נוספת בהגבלות

היום ירד מספר החולים שמצבם קשה למתחת ל-400, לראשונה מזה שלושה חודשים • הערכה: גנים ביישובים ירוקים יצטרפו בשבוע הבא לפיילוט הכיתה הירוקה
ליאל קייזר, קטי דור וגילי כהן
14 באוקטובר 2021
21:27

נתוני התחלואה יורדים, והדיבורים על הקלות מתגברים: משרד הבריאות עדכן הערב (חמישי) כי לראשונה מזה שלושה חודשים ירד מספר החולים שמצבם קשה מתחת ל-400. על רקע המספרים המעודדים, בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי ראש הממשלה נפתלי בנט מעוניין לקדם הבאה לקבינט של הקלה נוספת בהגבלות. 

ההקלה האחרונה במגבלות הקורונה נכנסה לתוקף רק לפני שלושה ימים, כשבוטלה חובת תו ירוק במסעדות בחוץ. במערכת הבריאות רוצים להמתין עם הקלות נוספות, וסביר מאוד להניח שנראה איזשהי מחלוקת בנושא.

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב, מניין הנפטרים מקורונה בישראל עלה ל-7,972. מספר החולים במצב קשה עומד על 385, מתוכם 204 מוגדרים במצב קריטי ו-169 מונשמים. אתמול התווספו 30 חולים במצב קשה למניין, ואובחנו 1,762 נדבקים חדשים.

הערכה: גנים ביישובים ירוקים יצטרפו בשבוע הבא לפיילוט הכיתה הירוקה

גורמים בממשלה, המעורבים בנושא ביטול הבידודים, אמרו לכאן חדשות כי ההערכה היא שבשבוע הבא יצטרפו למתווה ביטול הבידודים גם הגנים בישובים הירוקים. התוצאות הראשוניות של הפיילוט אמורות להיות כבר בשבוע הבא, ואותם גורמים אומרים כי יש אינדיקציות ראשונות שהפיילוט לא מעלה תחלואה ולא גורם ליותר הדבקה. הצלחת הפיילוט תאפשר להרחיב את ביטול הבידודים גם לגני הילדים.

במשרד הבריאות אומרים מנגד כי אין עדיין תוצאות של ממש מהפיילוט, שלא מדובר בנתונים מדוייקים ואפילו לא נתונים מלאים שאפשר להסתמך עליהם. אם התוצאות של הפיילוט יוכיחו כי אכן אין עלייה של הדבקה, אמרו במשרד הבריאות, אז אין מניעה להוסיף גם את הגנים.

למרות המגמה החיוביות והירידה בנתוני התחלואה, ביום ראשון הממשלה תאשר דווקא את הארכת מצב החירום השורר במדינה בעוד חודשיים נוספים. זה קורה גם כדי לאפשר את ההגבלות שעדיין קיימות על אזרחי ישראל.