-

מאסו בטינדר ומחפשים נוסטלגיה: הצעירים שחזרו לשדכנים

בזמן שאפליקציות ההיכרויות רק מתרבות ומשתכללות, וכשעולם הדייטים בזמן מגפה מורכב יותר, יש לא מעט אנשים שחוזרים לשיטת ההיכרויות הישנה – שדכנים
איתי שיקמן
14 באוקטובר 2021
22:21
עודכן ב 15 אוקטובר 22:35

מתברר שיש לא מעט צעירים, חילונים, רווקים, שמאסו באפליקציות שהן לעיתים קרות ומנוכרות, ופונים למשרדי השידוכים. תמרה היא רווקה חילונית תל-אביבית שממש שונאת אפליקציות היכרויות. "יש שפע מדומה שהוא ממש מכשיל", היא מסבירה. "יש התרגשות מהמאמצים, הדופמין עולה. המטרה של הטינדר היא שאנחנו נתמכר לזה. אנחנו מתמכרים לזה כמו בהתמכרות לסמים". אז תמרה הלכה לשדכניות בילי ורוית, שמבטיחות: "אנחנו לא ינטה". רגע לפני, היא הייתה חייבת, לעשות מעשה - למחוק את האפליקציה.

מאור עוד מעט בן 26. בקרוב הוא יתחיל ללמוד משחק. אבל נראה שהמשחק שבאמת נמאס לו ממנו הוא זה שמתרחש באפליקציות. "יש הרבה שיפוטיות. ממש מסתכלים עליך ובוחנים אותך. לא מסתכלים בכלל על הבן אדם", הוא אומר.

גם למשרד של איציק נח בחיפה מגיעות לא מעט פניות של רווקים חילונים. את החיפוש של הישראלים אחר פתרונות חלופיים לאפליקציות, מייחס איציק לתקופת הקורונה ששינתה את חיינו. לדבריו, "רוב הפונים לא דתיים ולא מסורתיים. הם פונים אלינו כי לא מצאו בדרכים שהם ניסו באפליקציות ובאתרים. קיבלנו יותר ויותר פניות דווקא בתקופת הקורונה כי לאנשים נפל האסימון. אנשים שהיו לבד הרגישו שהם לבד מלא מלא, אז הם החליטו לעשות מעשה ולחפש את החצי השני.

ההיכרויות הווירטואליות כנראה לא הולכות לשום מקום. זה קל, זה נגיש ובדרך כלל זה גם די בחינם. אבל נראה שיש לא מעט אנשים, ממש כמו תמרה ומאור, שבחרו בטרנד החדש-ישן. הם חוזרים לאחור, אל המוכר והידוע - אל השדכניות והשדכנים, בדרך לחפש את האחת או האחד, בדרך אל האושר.