תיעוד מהרצח
צילום: עמאר אסאדי

הנרצח ה-100 בחברה הערבית: בן 44 נורה בבענה שבגליל

סלים אחמד חסארמה, תושב הכפר, נורה מכלי רכב שנמלט מהמקום • ראש מועצת בענה לכאן רשת ב: "אם המשטרה וצה"ל לא יתערבו - לא יקרה כלום" • בתיעוד ממצלמות האבטחה נראים היורים רודפים ברכבם אחרי הנרצח, ולאחר הירי יוצאים מהמכונית כדי לוודא הריגה
אורלי אלקלעי
18 באוקטובר 2021
08:41
עודכן ב 12:53

הנרצח ה-100 מהחברה הערבית: סלים אחמד חסארמה, תושב בענה בן 44, נורה למוות היום (שני) מרכב חולף בכפר. הוא נמצא ברחוב כשהוא פצוע אנושות ובהמשך צוות רפואי קבע את מותו. המשטרה מבצעת סריקות לאיתור כלי הרכב שממנו בוצע הירי ושנמלט מהמקום. מדובר בנרצח ה-100 מהחברה הערבית מתחילת השנה.

תיעוד האירוע

בתיעוד ממצלמות האבטחה נראים היורים רודפים ברכבם אחרי חסארמה, ולאחר הירי יוצאים מהמכונית כדי לוודא הריגה. ראש מועצת בענה, עלי חליל, אמר היום בריאיון לאילאיל שחר בכאן רשת ב: "יש תחנת משטרה בכפר, אבל מה עוזרים חמישה-שישה שוטרים? מה זאת אומרת ששב"כ לא מתערב? צריכה להיות התערבות מיידית, ולא רק של שב"כ, גם של צה"ל. אם המשטרה וצה"ל לא יתערבו - לא יקרה כלום". 

האזינו לריאיון המלא עם ראש מועצת בענה לכאן רשת ב

במסגרת המאבק בפשיעה בחברה הערבית, הממשלה אישרה אתמול את הרחבת סמכויות המשטרה לערוך חיפוש בבית גם בלי צו של בית המשפט. ניתן יהיה להשתמש בסמכות זו כשיש חשד סביר שבמקום מצוי חפץ הקשור לעבירה מסוג פשע חמור, כולל עבירות נשק ופרוטקשן, והחיפוש נדרש באופן מידי כדי למנוע השמדה של הראיה או שיש חשד סביר כי במקום נמצא חשוד בעבירת פשע חמור.