גן ילדים בקצרין, ארכיון
צילום: מיכאל גלעדי, פלאש 90

מהשבוע הבא: הבידודים יבוטלו גם בגנים בערים ירוקות וצהובות | המתווה המלא

התקנה תכנס לתוקף בשבוע הבא • לערים הכתומות והאדומות יגובש מתווה נפרד • פעילויות אחר הצהריים יוגבלו כדי שתלמידי הכיתה שאמורים להיות בבידוד לא יבואו במגע עם תלמידים אחרים
גילי כהן, נוב ראובני ודקלה אהרן שפרן
18 באוקטובר 2021
11:04
עודכן ב 22:51

בדיון שהתקיים הערב (שני) בלשכת ראש הממשלה סוכם כי הפטור מבידוד בערים ירוקות יורחב גם לילדי הגן. המתווה עצמו מאפשר, במקרה של ילד מאומת, שהכיתה תמשיך במסגרת החינוכית בכפוף לבדיקות אנטיגן יומיות וללא צורך בבידוד.

בהתבסס על המלצת משרד הבריאות, להלן החלטות ראש הממשלה:

> מתווה הכיתה הירוקה יורחב גם לערים הירוקות והצהובות באופן מלא, החל מיום ראשון, 24 באוקטובר 2021, י"ח בחשון תשפ"ב.

> מתווה הכיתה הירוקה יורחב גם לגני הילדים ולמעונות היום בערים הירוקות והצהובות, החל מיום ראשון, 24 באוקטובר 2021, י"ח בחשון תשפ"ב.

*לערים הכתומות והאדומות יגובש מתווה נפרד על ידי משרדי הבריאות והחינוך שיוצג בהקדם.

> בשעות אחר הצהריים, התלמידים שמשתתפים במתווה הכיתה הירוקה לא ישתתפו בפעילויות מרובות משתתפים שלא כוללות את תלמידי הכיתה, ולא ייכנסו למקומות שחל בהם התו הירוק. זאת במטרה לצמצם את סיכויי ההדבקה ולשמור על בריאות התלמידים, במקביל להשארת מערכת החינוך פתוחה.

בדיון השתתפו שר הבריאות, שרת החינוך, מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד החינוך, ממונה הקורונה, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, מפקד פיקוד העורף, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, המשנה לראש המל"ל, עוזר שר הביטחון להתגוננות וגורמי מקצוע נוספים.

יותר מ-8,000 מתים מקורונה בישראל

נקודת ציון עצובה: מספר המתים מנגיף הקורונה מתחילת המגפה בישראל חצה את רף ה-8,000 ועומד על 8,010, כך עדכן הערב משרד הבריאות. 1,209 חולי קורונה אובחנו אתמול, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 1.45%. מספר החולים שמצבם קשה הוא 357.

החל מיום חמישי הקרוב המדינה תחל לחסן בחיסונים לקורונה של חברת אסטרהזניקה. בהודעה נמסר כי החיסונים של החברה יינתנו במקרים ספיציפיים, על פי שיקול דעתו של הרופא המטפל, ובפרט לאנשים שמנועים מלקבל את החיסונים של פייזר ומודרנה, המבוססים על טכנולוגיית mRNA.

אתמול פורסם בחדשות הערב שבמשרד הבריאות חוששים מגל תחלואה חמישי בחורף, בשל ירידה דרמטית במספר המתחסנים במנה שלישית. בכיר במשרד הבריאות אמר לכאן חדשות: "שיעור ההתחסנות הנמוך מוריד את רמת החסינות הכללית בארץ בצורה משמעותית".

ההערכה היא כי שיעור המתחסנים בבוסטר בקרב בני 12 עד 15 יהיה נמוך, וכך גם שיעור החיסונים בקרב ילדים כשיאושרו. במשרד חוששים מירידה בחסינות הכללית בארץ בצורה משמעותית, שעלולה להביא להתפרצות נוספת. עם תחילת מבצע החיסון השלישי יעד משרד הבריאות היה להגיע ליותר מחמישה מיליון מתחסנים - והסיכוי להגיע לכך הולך ופוחת.