הצתת דלפק

"בתי נכה, רציתי להצית את עצמי": העדות של הפנסיונר ששרף דלפק בהוצאה לפועל - והחלטת השופטת

בן 72 שפך חומר דליק והצית דלפק כשסורב לקבל את רישיון הנהיגה שלו בחזרה, לו הוא זקוק כדי להסיע את בתו הנכה. בית המשפט קבע: "החשוד לא ביקש לפגוע באחרים, אלא לזעוק את זעקתו"
שלי טפיירו
19 באוקטובר 2021
09:11
עודכן ב 15:12

"יש לי בת נכה, את כל החיים שלנו הוצאנו כדי שהיא תישאר בחיים, כל הכסף שלנו הלך, רציתי לשרוף את עצמי". תושב מודיעין בן 72, ללא עבר פלילי, הצית אתמול (שני) דלפק במשרדי ההוצאה לפועל לאחר שסירבו להשיב לו את רישיון הנהיגה שלו, לו הוא זקוק על מנת להסיע את בתו - נכה ב-100%.

האיש צבר חובות כבדים ולאחר שנלקח רישיונו ביחד עם הגבלות ותשלומים נוספים, הוא ביקש מההוצאה לפועל לקבל את הרישיון, אך סורב. הוא שפך חומר דליק והצית שני דלפקים. "אני משלם כל חודש 6,500 שקלים, אני בפנסיה, עבדתי 50 שנה בעירייה, הסתכלתי שאין אנשים שלא אפגע במישהו, הסתובבתי פעמיים ורציתי להצית את עצמי. בסוף הדלקתי את הדוכן", הסביר בחקירה.

בדיון בבית המשפט דרש נציג המשטרה להאריך את מעצרו של האב בארבעה ימים. הנציג טען שיש מסוכנות ושימי המעצר נדרשים לצורך השלמת שבע פעולות חקירה. בית המשפט לא נשאר אדיש. השופטת עדי בר טל החליטה באופן יוצא דופן להעדיף את מידת הרחמים ולשחררו. היא קבעה כי במקרה זה, ההצתה זועקת ייאוש.

השופטת אמרה: "אמנם אין להקל ראש בביצוע מעשה זה שתוצאותיו היו יכולות להיות חמורות, אולם מהחומר שלפניי עולה שהחשוד לא ביקש לפגוע באחרים, אלא לזעוק את זעקתו". לסנגור שלו, חן הולנדר מהסניגוריה הציבורית, נותר רק לברך.

תגיות:
מודיעין