אוהדי בית"ר ירושלים
צילום: פלאש 90

אוהדת בית"ר שהותקפה על ידי לה פמיליה: "קיבלנו אגרופים ובעיטות כי עודדנו את הקבוצה"

שני אוהדים ואוהדת שנעזרת בקביים פונו לבית חולים לאחר שעודדו שחקן גינאי-מוסלמי של הקבוצה, במהלך המשחק נגד הפועל תל אביב • ר': "אחד מהם צרח עליי 'עופי מפה, אין מקום לנכים ונשים ביציע - ובעט בי'" • המשחק הופסק לדקות ספורות בעקבות השלכת חפצים מיציעי הקבוצות
יואב בורוביץ'
19 באוקטובר 2021
07:56
עודכן ב 18:21

משחק הכדורגל שהתקיים אתמול (שני) בין הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים כלל תקריות אלימות רבות, בראשן תקיפת שני אוהדים ואוהדת בית"ר ירושלים, על ידי אוהדים אחרים מקבוצתם - חברי "לה פמיליה". האוהדים הותקפו באלימות בגלל שעודדו את שחקנה החדש של הקבוצה, קמסו מארה הגינאי, לאחר שדווח שהוא ממוצא מוסלמי. 

ר', האוהדת שהותקפה סיפרה בריאיון לשרון וכסלר ואורי לוי בתוכנית ערב ערב בכאן 11: "קיבלנו אגרופים ובעיטות נטו בגלל שעודדנו את הקבוצה". עוד סיפרה ר' כי "אחד מהם צרח עליי 'עופי מפה, אין מקום לנכים ונשים ביציע - ובעט בי'".


מקורב לאוהדת שהותקפה סיפר לכאן חדשות כי היא צעירה בת 23 שסובלת מכאב כרוני בברך ונעזרת בקביים. "דחפו אותה ובעטו בה", הוסיף. "זה היה כמו לינץ' ב"שומר החומות".

האוהד ציין כי חטפו מכות גם אוהדים שלא תמכו בשחקן המוסלמי, אלא רק עודדו את הקבוצה. "זה היה מחזה זוועה, אבל אנחנו נמשיך לבוא ליציע". יעקב סלע, אוהד נוסף שהיה אתמול במשחק ועד לאלימות של לה פמיליה אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "הפלג של לה פמיליה הורס את בית"ר ירושלים. זה או אנחנו או הם".

האזינו לריאיון עם יעקב סלע

סלע הוסיף: "הפלג של לה פמיליה הורס את בית"ר ירושלים. לא התרגשתי יותר מדי מזריקת החפצים בגלל שלה פמיליה מנסים לפגוע במועדון כמה שהם יכולים. אוהדי לה פמיליה הם לא אוהדי בית"ר".

מלבד תקריות האלימות ביציע בית"ר, המשחק לא חודש במשך דקות ספורות בתחילת המחצית השנייה, לאחר שאוהדי שתי הקבוצות השליכו עשרות חפצים מהיציעים. שתי הקבוצות צפויות להיענש על ידי מנהלת הליגה. המשחק הסתיים בניצחון של הפועל תל אביב, שניצחה משער בתוספת הזמן של החלוץ שלומי אזולאי, שקבע את התוצאה 0:1. 

שר התרבות והספורט חילי טרופר גינה את התקריות האלימות באצטדיון: "האירועים האלה הופכים אצטדיון שנועד לשמח ולרגש לשדה קרב מסוכן. אני מתכוון לפעול נגד האלימות בכל הכלים העומדים לרשותי". יו"ר מנהלת הליגה ארז כלפון מסר: "מתבייש באירועים החמורים ובהפרות הסדר שגרמו הערב עבריינים באצטדיון בלומפילד". 

גם בהנהלת בית"ר ירושלים הגיבו לאירועים האלימים בין אוהדי הקבוצה: "הקבוצה מגנה כל אלימות ופועלת בשנים האחרונות להילחם בנגע הרע שמכתים את שם המועדון והקהל הרב שלנו. מהמועדון משקיע משאבים רבים במאבק, אבל אנחנו לא יכולים לנהל אותו לבד. מקווים שדבריו של שר הספורט והפעולות עליהן הכריז יהפכו למעשים במהרה".