איילת שקד

שקד נגד לפיד והורוביץ: פשוט התכוווצתי מהנאומים אתמול, עוול נוראי

יום לאחר ציון 26 שנים לרצח יצחק רבין, שרת הפנים תקפה את השרים: "התיוג של ציבור מצביעים גדול כמתנגדי ומתנקשי הדמוקרטיה הוא עוול נוראי" • דרעי לכאן רשת ב: "משתמשים ברבין לצרכים פוליטיים"
מיכאל שמש
19 באוקטובר 2021
10:25

יום לאחר ציון 26 שנים לרצח יצחק רבין, שרת הפנים איילת שקד תקפה הבוקר (שלישי) את ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד ואת שר הבריאות ניצן הורוביץ בעקבות הנאומים שנשאו. "פשוט התכוווצתי מהנאומים אתמול, עוול נוראי", כתבה בפוסט בפייסבוק.

"התיוג של ציבור מצביעים גדול כמתנגדי ומתנקשי הדמוקרטיה הוא עוול נוראי שנעשה לאנשים אידאולוגיים נחושים וערכיים, שנאלצים בכל שנה ביום הזה לספוג קיתונות של רפש והטחת עלבונות", הוסיפה. "זה לא שמירה על הדמוקרטיה, אלא ביזוי שלה".

השרה התייחסה גם לציוץ של חברת הכנסת שירלי פינטו, שעורר סערה. "מילה על ראש האופוזיציה, אז והיום, בנימין נתניהו: הציוץ של חברתי שירלי פינטו, שהובן כאילו לנתניהו ישנה אחריות למעשה הנתעב של הרוצח המנוול, לא נוסח נכון. אני שמחה שהיא מחקה את הציוץ", כתבה שקד.

יו"ר ש"ס אריה דרעי מתח ביקורת על האופן שבו מתנהלים בשנים האחרונות ימי־הזיכרון הממלכתיים לראש הממשלה שנרצח. דרעי, שהיה שר בממשלת רבין בתחילת שנות ה-90, אמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן־ליברמן" בכאן רשת ב כי משתמשים ברבין לצרכים פוליטיים וזאת הפגיעה הכי קשה בזכרו. יו"ר ש"ס ציין כי בישיבה המיוחדת שהתקיימה אתמול בכנסת לזכר רבין נאמו אישים שאינם אמורים לנאום מתוקף תפקידיהם – כולם מן הקואליציה - ובדבריהם הייתה הסתה נגד הציבור ונגד האופוזיציה.

האזינו לריאיון עם יו"ר ש"ס אריה דרעי

בהר הרצל ובכנסת התקיימו אתמול טקס וישיבת זיכרון מיוחדים לציון 26 שנה לרצח יצחק רבין. דבריו של לפיד במליאה עוררו את כעסם של רבים, ובהם חברי הציונות הדתית שעזבו את המליאה. לפיד אמר: "צאצאיו הרעיוניים של יגאל עמיר נמצאים בכנסת. אילולא הקמנו את ממשלת השינוי הם היו עכשיו בממשלה".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בנאומו: "הממשלה שהקמנו, חבריי ואני לפני כארבעה חודשים, מיישמת בעצם כינונה לקחים אלו, ומביאה מסר ברור - כזה שמעצים את המשותף, המחבר והמאחד בינינו - והוא רב כל-כך וגדול כל-כך מהמפלג. נעשה הכול כדי שכל מגזרי ישראל ירגישו רצויים, בין אם מיוצגים בקואליציה ובין אם לא".