-

החשש מירי מהרצועה: נפתחו הצירים בגבול עזה

לאחר כשלוש שעות צה"ל ביטל ההיערכות. מוקדם יותר אמר גורם ביטחוני: החסימה - בעקבות התרעות וכוונה של פעילי טרור לבצע פיגוע
איתי בלומנטל
19 באוקטובר 2021
12:38
עודכן ב 15:04

בהתאם להערכת מצב, צה"ל החליט היום (שלישי) על חסימת כמה אתרים וצירים הסמוכים לגדר המערכת ברצועת עזה - ולאחר כשלוש שעות הם נפתחו חזרה. ההחלטה על החסימה התקבלה לאחר הערכת מצב מיוחדת בה עלתה, בין היתר, סוגיית האסירים הביטחוניים. גורם ביטחוני אמר: "בעקבות התרעות וכוונה של פעילי טרור לבצע פיגוע במרחב הגדר, הוחלט לחסום צירים ואתרים כדי למנוע הגעה של אזרחים".

מאז בריחת ששת האסירים הביטחוניים מכלא גלבוע מוטלות סנקציות על אסירים ביטחוניים, בעיקר על אלה שמשתייכים לג'יהאד האיסלמי, אבל גם אלה שמשתייכים לחמאס. בעקבות הסנקציות אסירים רבים החלו בשביתת רעב, וביממה האחרונה גם הנהגת האסירים הצטרפה לשביתה. גורם ביטחוני אמר כי הנושא "מערער יציבות" באופן משמעותי - ולכן הוחלט על העלאת הכוננות. בנוסף, צה"ל זיהה תנועה חריגה של פעילים של הג'יהאד האיסלמי וחמאס, מה שעורר חשש מירי טיל נ"ט או ירי צלפים. 

האתרים שנסגרו הם אנדרטת ״החץ השחור״, גבעת הפעמונים על שם אסף סיבוני, גבעת נזמית, גן הנופלים וגבעת ״הפרש הבודד״. בעת ההודעה על חסימתם נמסר כי אין הנחיות מיוחדות לעורף ביישובים הסמוכים לגדר הרצועה, אבל הכוננות הביטחונית נמשכת ומערכת כיפת ברזל באזור מתוגברת. 

השליח של קטר לרצועת עזה, מחמד אל-עמאדי, נפגש אתמול עם הנהגת חמאס ומנהיג חמאס ברצועה, יחיא סנוואר. אל-עמאדי אמר בפגישה כי קטר משקיעה מאמצים גדולים עם כל הצדדים כדי להבטיח את ייצובה של הפסקת האש ואי חידוש ההסלמה.

תגיות:
עזה
,
צה"ל