הרמטכ"ל אביב כוכבי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אחרי חשיפת כאן חדשות: הרמטכ"ל החליט למשוך את בקשתו לפרסום הספר

עם זאת, כוכבי מתכוון להפיץ את הספר בצורה עצמאית בתוך צה"ל. הספר מיועד למפקדים בדרג זוטר ומתמקד בעניינים פיקודיים
גילי כהן
20 באוקטובר 2021
20:43

אחרי חשיפת כאן חדשות: הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט למשוך את בקשתו לפרסום הספר שכתב - כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. עם זאת, כוכבי מתכוון להפיץ את הספר בצורה עצמאית בתוך צה"ל. הספר מיועד למפקדים בדרג זוטר ומתמקד בעניינים פיקודיים.

מכתב הפנייה הרשמי של ההוצאה לאור של משרד הביטחון אמור להימסר מחר, ובכך למעשה תימשך הבקשה המקורית בשם הרמטכ"ל לפרסום. שם הספר שכתב הרמטכ"ל הוא "אחריך: פרקי מנהיגות".  

מדובר צה"ל נמסר: "כתב היד הוא ספר הדרכה שכתב הרמטכ״ל בנושא פיקוד צבאי, שעוסק במנהיגות צבאית וטיפול באנשים, ומבוסס על הרצאות, שיחות ודפי מפקד שכתב הרמטכ"ל לאורך שירותו. ספר ההדרכה מיועד לצרכים פנימיים בלבד.

"במעלה הדרך עלה כי הוצאת כתב היד באמצעות הוצאת משרד הביטחון תהיה מקצועית יותר מהוצאה על ידי צה"ל. כחלק מהתהליך בוצעה פנייה לועדת שרים על פי הנהלים. מרגע ההבנה כי הפנייה לוועדה יצרה רושם מוטעה, הוחלט כי כתב היד יופק ויופץ על ידי צה״ל".

אתמול נחשף בכאן חדשות שכוכבי הגיש בקשה חריגה לפרסם ספר שכתב בימי כהונתו. הרמטכ"ל הגיש את הספר שעוסק במנהיגות לוועדת השרים. הוא גם העניק למספר אנשים את האפשרות לעיין בספר, טרם הגשתו לוועדה. דובר צה"ל, תת אלוף רן כוכב, אמר היום בריאיון לכאן רשת ב שהוא לא קרא את הספר, אך הוא יודע שקהל היעד הוא מפקדים בצה"ל. 

האזינו לריאיון עם דובר צה"ל בכאן רשת ב

דובר צה"ל הסביר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי "הרמטכ"ל הוא המפקד של הצבא, ורוצה להעביר את לקחיו ויכולותיו כדי שיהיו קצינים יותר טובים". לדבריו, זה לא ספר על כוכבי אישית, אלא על מנהיגות. עוד הוא הוסיף שכוכבי לא הראשון שעושה את זה, וציין כי הוא לא חושב שזה יימכר בחנויות.