הנער ניסים שטרית

הרצח, התחקיר והמעצרים: שני חשודים נוספים נעצרו

העצורים, תושבי ירושלים ופתח תקווה בשנות ה-60 לחייהם, נעצרו בחשד למעורבות ברצח וההיעדרות שאירעו לפני יותר מ-30 שנה • מעצרה של החשודה שנעצרה בתחילת השבוע הוארך היום בארבעה ימים נוספים
ורד פלמן
21 באוקטובר 2021
09:00
עודכן ב 15:16

הרצח, התחקיר והמעצרים: המשטרה עצרה היום (חמישי) שני חשודים נוספים בחשד למעורבותם בפרשה שהתרחשה באזור ירושלים לפני יותר מ-30 שנה. החשודים, תושבי ירושלים ופתח תקווה בשנות ה-60 לחייהם.

בתוך כך, מעצרה של חשודה שנעצרה בראשית השבוע הוארך היום בארבעה ימים נוספים. השופט ציין כי החשד נגד העצורה התעבה והתחזק. בין החשודה לחשודים אחרים נערכו בימים האחרונים עימותים. המשטרה ציינה כי על פי החשד, לחשודה יש חלק מרכזי במעשים. לפני הדיון אמרה החשודה לבני משפחתה "חבל על הזמן איזה ניקוי אורוות עשיתי פה".

כך פיענחתי רצח מלפני 30 שנה: ההסכת עוד יום עם אורן אהרוני

מוקדם יותר השבוע, עצרה המשטרה שלושה אנשים נוספים בחשד למעורבותם בפרשה. החשודים, גם הם בשנות ה-60 לחייהם, תושבי ירושלים וחיפה. מעצרו של אחד החשודים, בנו של שר לשעבר בממשלה, הוארך בשישה ימים, עד ליום הראשון הקרוב. החשוד הכחיש את המיוחס לו ושמר על זכות השתיקה. גם מעצרו של חשוד שני הוארך בשישה ימים והוא יישלח לבדיקה פסיכיאטרית. חשוד שלישי, בעלה של האישה שנעצרה בתחילת השבוע, שוחרר למעצר בית של חמישה ימים, על ידי קצין משטרה.

כאמור, הפרשות המדוברות הן היעדרותו של הנער ניסים שטרית בן ה-17 בינואר 1986, ומקרה הרצח של אבי אדרי בשנת 1990, שגופתו אותרה ביער רמות יום לאחר היעדרותו. פרטים מהפרשות נחשפו בסרט התיעודי "רב הנסתר" של הבמאית שני חזיזה, ששודר בכאן 11 בפברואר 2020.

שטרית, בן 17 בהיעדרו והתגורר בירושלים. לפני היעדרותו הוא הותקף בידי אברכים ליד הישיבה שבה למד באשדוד. בהמשך זיהה את אחד מתוקפיו בירושלים, הזעיק את המשטרה והחשוד נעצר. שטרית ומשפחתו החלו לקבל איומים בדרישה שיבטל את תלונתו, אך הוא לא הסכים. לאחר זמן מה, כשעבד בכנסת, קיבל שיחת טלפון ויצא מהמשכן. באותו ערב הוא נצפה בפעם האחרונה במרכז ירושלים ומאז לא נודעו עקבותיו

המקרה השני בו מעורבים החשודים אירע ארבע שנים לאחר מכן. אברהם אדרי, בן 40 מירושלים, עבד בישיבת "ויאמר יצחק" בשכונת שמעון הצדיק בעיר. באחד הערבים הוא אמר לאשתו כי הוא קופץ לישיבה - ידוע שהוא הגיע למקום, יצא ממנו ונעלם. היעדרותו דווחה למשטרה ויום למחרת גופתו נמצאה ביער רמות. לאחר מעצרם, שלושת החשודים הועברו לחקירה ביחידה המרכזית במחוז ירושלים. צו איסור פרסום הוטל על פרטים רבים בחקירה. 

צפו בסרט "רב הנסתר" של כאן 11 שהוביל למעצר החשודים