הגננת המתעללת אמיליה אוסטרובסקי

"הכתה עד שפרצו בבכי": גננת בגן באשקלון הורשעה בהתעללות בפעוטות

בכתב האישום עלה שהגננת אמיליה אוסטרובסקי הטיחה, סטרה ודחפה את הפעוטות. הנאשמת הודתה - במסגרת הסדר טיעון
אסף פוזיילוב
21 באוקטובר 2021
10:56

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר (חמישי) את הגננת אמיליה אוסטרובסקי מגן "דיסני" באשקלון, בעבירות רבות של התעללות בקטינים חסרי ישע ותקיפתם. הנאשמת הודתה במעשים במסגרת הסדר טיעון.

בכתב האישום המתוקן נכתב שבהיותה אחראית על פעוטות בגילי שנה וחצי עד שנתיים בגן, התעללה בהם פיזית ונפשית, ותקפה אותם. עוד נכתב כי הנאשמת נהגה באלימות שיטתית ובאכזריות כלפי הפעוטות, שהיו תלויים בה לחלוטין במשך השעות הארוכות בהן שהו בגן, תוך פגיעה קשה באמון שנתנו הורי הפעוטות בנאשמת.

אוסטרובסקי מואשמת כי בעת שזזו או קמו מהמזרנים כאשר שכבו לישון, דחפה את הפעוטות, משכה אותם בכוח, הרימה בידיה באוויר ואז הטיחה בכוח אל המזרן מגובה ניכר. הנאשמת צעקה על הפעוטות, נזפה בהם, לכול התנהגות של אי ציות, קימה מהמקום ללא רשות בזמן פעילות, נגיעה בחפץ או משחק שלתפיסתה היוו הפרעה וסטייה מהכללים, הגיבה באגרסיביות, ובחלק מהמקרים הכתה אותם עד אשר פרצו בבכי.

לבקשת הפרקליטות, נאסר עליה לעבוד בגני ילדים או בפעוטונים, וזאת עד לתום ההליכים המשפטיים נגדה. עורכי הדין ענבל חיים וערן צרויה מהפרקליטות: "הנאשמת הודתה ונטלה אחריות על מעשיה האלימים כלפי ילדים קטנים. התנהגותה השיטתית והאכזרית של הנאשמת פגעה בגופם ובנפשם הרכה של הפעוטות שחוו אלימות מצד המבוגר האחראי שהיה אמור לטפל בהם ולדאוג לצרכיהם. ההסדר נערך על דעתם ובהסכמתם של הורי הפעוטות והפרקליטות תעתור בשלב הטיעונים לעונש לענישה ההולמת את חומרת מעשיה של הנאשמת", ציינו.

אוסטרובסקי נעצרה בחודש אפריל בחשד שתקפה פעוטות. חקירת המשטרה החלה לאחר שהוריו של פעוט בן שנתיים התלוננו שבנם חזר כמה פעמים מהגן כשעל גופו סימני חבלה. המשטרה החרימה את מצלמות האבטחה בגן ועצרה את הגננת שעבדה בגן 11 שנים. אז שלוש גננות נוספות נחקרו והורחקו מהגן ל-15 ימים.