-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תקיפת לה פמיליה: החשודים שוחררו עם עונש קל

ר', אוהדת שהותקפה, לכאן רשת ב: "השופטים לא מבינים את הפחד שלי לחזור למגרשים" • שני החשודים הורחקו מהמגרשים ל-90 יום בלבד, אף שהמשטרה ביקשה הרחקה של שנה. השופטת: "זמן ההרחקה שמבקשת המשטרה לא מידתי"
איתי שיקמן וליאן וילדאו
21 באוקטובר 2021
12:57
עודכן ב 17:45

התקיפה של לה פמיליה: המשטרה עצרה אמש חשוד נוסף במעורבות באירועים האלימים בבלומפילד ביום ראשון במשחק בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב. היום (חמישי) בית משפט השלום בתל אביב שיחרר אותו ואת החשוד הנוסף שנעצר אתמול עם הרחקה של 90 ימים בלבד מהמגרשים, אף שהמשטרה ביקשה הרחקה של שנה. שמם של החשודים הם יונתן צדוק ודוד דוידוב.

ר', אוהדת בית"ר שהותקפה, כעסה על ההחלטה לשחרר את החשודים ואמרה בריאיון לליאן וילדאו בתוכנית כאן ספורט בכאן רשת ב: "זה מאכזב, פוגע ומכעיס. קשה מאוד לעכל את זה. אעשה כל מה שביכולתי כדי שהם יקבלו עונש חמור יותר". לדבריה, השופטים לא מבינים עד כמה חמורה הייתה התקיפה. "הם לא מבינים את הפחד שלי לחזור למגרשים עכשיו", היא טענה. 

האזינו לריאיון המלא עם האוהדת שהותקפה בכאן רשת ב

"אנשים מלה פמיליה התקשרו אליי, כביכול להתנצל, יותר נכון כדי לומר שזה לא אנשים מהארגון ושאני מגזימה עם מה שאמרתי", ר' המשיכה. "לא ידעתי איך להגיב לזה. אני עדיין חוששת לעצמי ולמשפחה שלי, אז אתה לא רוצה להתבטא בצורה לא נכונה מולם. זה ארגון שאתה לא רוצה להתעסק איתו. אבל תהיה פה חד משמעית תביעה אזרחית. מגיע לי לתקן את העוול". 

לשופטת הוצגו סרטונים של האירוע. בהחלטתה קבעה השופטת מירי הרט-ריץ כי החשודים היו בלב האירוע האלים, אך קיבלה החלטה תמוהה בנוגע לזמן ההרחקה מהמגרשים: "לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בתיק החקירה אני סבורה כי יש מקום לצמצם את פרק הזמן הנוגע להרחקת החשוד ממגרשי הכדורגל".

עוד אמרה בהחלטתה כי "בעניין זה יאמר כי אני סבורה שפרק הזמן המבוקש על ידי המבקשת הינו פרק זמן בלתי מידתי אשר אינו תואם נסיבות העבירה בהן הוחשד החשוד וכי פרק זמן של שנה אינו מתיישב עם אופיו של האירוע".

עורך הדין אופיר חגואל, מהסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה כי "מדובר בחשודים נעדרי עבר פלילי, אנשים שלא נקשרו אף פעם לאירועים דומים. אני לא חושב שזה רק שלושה חודשים, זו תקופה ממושכת שהחרות שלהם מוגבלת והזכויות שלהם מוגבלות. גם לזה התנגדתי ואני חושב שאין בתנאים האלה טעם אמיתי ומוצדק. אנחנו מכבדים את החלטת בית המשפט הנכבד".

ממועדון הכדורגל בית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "העונש שניתן היום הוא יריקה בפניהם של אוהדי בית"ר ירושלים שנפצעו בבלומפילד ולכלל אוהדי הכדורגל בישראל ועומד בניגוד גמור לכל ההצהרות וההבטחות שפוזרו בימים האחרונים".

בית"ר ירושלים קוראת לשר לביטחון פנים, לשר התרבות והספורט, לשר המשפטים ולכל הגופים הרלוונטיים לפעול באופן מהיר ונחרץ על מנת להחמיר את הענישה ולמנוע את התקיפה הבאה לטובת תרבות הספורט והחברה הישראלית. אם הגישה הזאת תימשך, התקיפה הבאה היא עניין של זמן.

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, מסר בתגובה לעונש המקל כי "רק יד קשה תעצור את האלימות בחברה שלנו. אדם שהיה מתחיל קטטה בבית קפה או מדליק אבוקה בתיאטרון מעולם לא היה מקבל ענישה כל כך קלה. הכדורגל הישראלי, כספורט הפופולרי בישראל, חייב להיות מוגן ע"י מערכת בתי המשפט במטרה ליצור תקדים משפטי אגרסיבי ולמנוע את התפשטות מחלת האלימות במדינה שלנו. לצד פעילות האכיפה היום-יומית שנדרשת מהמשטרה ולצד הקנסות המנהליים נגד התנהגות אלימה של עבריינים ביציעים, לעונשים אותם מערכת בתי המשפט תטיל יש חשיבות מכרעת בהמשך קיום משחקי הכדורגל כמקום חווייתי ובטוח למשפחות ולילדים. בכוונתי לפנות לשר המשפטים ולנשיאת בית המשפט העליון במטרה להחמיר עונשים עתידיים ולהבהיר את החשיבות שבמלחמה בעבריינים במגרשי הספורט".

אתמול, המנהל המקצועי ויו"ר בית"ר ירושלים, אלי אוחנה, הגיב לתקיפת האוהדים על ידי לה פמיליה, וכתב בפוסט באתר המועדון: "אני חלק מבית"ר ירושלים מגיל 12, מזוהה איתה והיא איתי לאורך כל הקריירה שלי, בכל תפקיד בו נשאתי. שלשום, בפעם הראשונה בחיי, התביישתי להיות חלק מהמועדון".

אוחנה, כוכב העבר, פנה לארגון לה-פמיליה ואמר: "אנחנו נשמח מאוד אם לא תגיעו יותר ליציעים, לא צריכים את העידוד, הצבע וכל מה שאתם חושבים שהוא נחלתכם הבלעדית, תאמינו לי שנדע להסתדר". יו"ר ביתר הוסיף כי "אלה לא אוהדים, אלה אויבי בית"ר, אלה שונאי בית"ר, מי שאוהב את הקבוצה לא עושה כזה נזק, אסור גם לקרוא להם חוליגנים, זאת מחמאה עבורם".