הרמטכ"ל אביב כוכבי

חשיפת כאן חדשות | הרמטכ"ל: כתבתי ספר למפקדים

כוכבי התייחס לפרסום על הספר שכתב בזמן כהונתו ורצה לפרסם: "כולו נועד ללמד איך להניע אנשים, להוציא מהם את הטוב ולטפל בהם"
איתי בלומנטל
21 באוקטובר 2021
21:25

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס הערב (חמישי) לחשיפת כאן חדשות על הספר שרצה להוציא, ואמר: "זה נכון, כתבתי ספר שכל כולו נועד להיות ספר הדרכה למ"מ, למ"פ, למג"ד, למפקד הטייסת, כל כולו נועד ללמד אותם איך להניע אנשים, איך להוציא מהם את הטוב, איך לגבש אותם ואיך לעשות להם טוב ולטפל בהם טוב".

כוכבי המשיך: "הפרק הראשון של הספר נקרא 'הכרה'- כי בסוף קוביית הלגו של כל הדבר הזה שנקרא מנהיגות, קוביית הלגו הראשונה שממנה הכל מורכב זו הכרה והתייחסות לאנשים. תכירו בהם שלא יהיו שקופים, כי מי שמתייחסים אליו מקבל אנרגיות, הוא מרגיש מועצם. זאת לבנת היסוד של הפיקוד והמנהיגות". את הדברים אמר הרמטכ"ל באירוע של "אמץ לוחם". 

אתמול פורסם בחדשות הערב שבעקבות חשיפת כאן חדשות כוכבי החליט למשוך את בקשתו לפרסום הספר שכתב "אחריך: פרקי מנהיגות". עם זאת, כוכבי מתכוון להפיץ את הספר בצורה עצמאית בתוך צה"ל. הספר מיועד למפקדים בדרג זוטר ומתמקד בעניינים פיקודיים.

ביום שלישי נחשף בכאן חדשות שהרמטכ"ל הגיש בקשה חריגה לפרסם ספר שכתב בימי כהונתו, והגיש אותו לוועדת השרים. הוא גם העניק למספר אנשים את האפשרות לעיין בספר, טרם הגשתו לוועדה. דובר צה"ל, תת אלוף רן כוכב, אמר בריאיון לכאן רשת ב שהוא לא קרא את הספר, אך הוא יודע שקהל היעד הוא מפקדים בצה"ל.