בולדווין והאט'צינס
צילום: אי-פי ורויטרס

אלק בולדווין ירה למוות בשוגג בצלמת בסרטו

טרגדיה באתר הצילומים: הפקת הסרט של השחקן האמריקני נעצרה בעקבות התקרית, בה נפצע גם הבמאי. הצלמת שנהרגה היא האלינה האצ'ינס, בת 42. בולדווין: משתף פעולה עם המשטרה, ליבי שבור
איתמר מרגלית ודורית מזרחי
22 באוקטובר 2021
06:13
עודכן ב 18:55

טרגדיה באתר הצילומים: האלינה האצ'ינס, צלמת הסרט החדש של השחקן האמריקני אלק בולדווין, נורתה למוות בעקבות תאונה בזמן הצילומים, על ידי בולדווין עצמו. בתקרית הירי נפצע גם במאי הסרט שהפקתו בניו מקסיקו הופסקה בעקבות התקרית. לאחר כמה שעות, הבמאי שוחרר מבית החולים.

התאונה המצערת אירעה על אתר הצילומים של המערבון החדש שמפיק בולדווין בן ה-63, בשם "חלודה". הצלמת, האלינה האטצ'ינס בת ה-42, הייתה הצלמת הראשית של הסרט. היא מתה מפצעיה לאחר שהועברה לבית חולים בעיר אלבקרקי שבמדינה.

האלינה האטצ'ינס. צילום: רויטרס

בולדווין צייץ הערב: "אין מילים לתאר את ההלם והעצב בעקבות התאונה הטרגית שקיפחה את חייה של האלינה האטצ'ינס, אישה, אמא, ועמיתה מוערכת. אני לחלוטין משתף פעולה עם חקירת המשטרה כדי לברר כיצד טרגדיה זו קרתה, ואני בקשר עם בעלה, מציע את תמיכתי לו ולמשפחתו. ליבי שבור עבור בעלה של הלינה, בנה וכל מי שהכיר אותה".

האטצ'ינס נולדה באוקראינה וגדלה במעגל הארקטי בבסיס צבאי סובייטי. היא הייתה בוגרת תואר בעיתונות מהאוניברסיטה הלאומית של קייב. לפני שנכנסה לתעשיית הסרטים, בת ה-42 עבדה כעיתונאית חוקרת באירופה.

חברי האיגוד המקצועי של האטצ'ינס, גילדת הסינמטגרפים העולמית, ספדו לה: "זהו אובדן נורא, ואנו אבלים על מותה של חברת הגילדה שלנו. הפרטים אינם ברורים כרגע, אך אנו פועלים לדעת עוד, ואנו תומכים חקירה מלאה לאירוע הטרגי הזה".

סט הצילומים, צילום: רויטרס

בעקבות התקרית נפתחה חקירה בניו מקסיקו, כשבינתיים לא הוגשו תלונות, ובלשים מתשאלים את עדי הראייה. דובר מטעם בולדווין אמר כי מדובר בתאונה במהלך הצילומים שנגרמה בעקבות אקדח שהיה אמור לשמש כאביזר בסרט ולירות כדורי "דמה". כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי בולדווין נראה נסער ודומע ליד משרד השריף בעיר, ובינתיים מסרב להגיב על התקרית. המשטרה חוקרת מה סוג הקליע שנורה מהאקדח, ועלתה הסברה כי ייתכן והאקדח הוטען בשוגג בקליע חי. בארה"ב ממהרים להיזכר במותו של ברנדון לי, בנו על ברוס לי, על סט 'העורב' ב-1993, לאחר שנורה באקדח פעלולים טעון בקליע חי.

הוליווד, על פניו למדה את הלקח. יש אחראי ברור שאמור לתדרך את הצוות לגבי נשקים, לתחזק אותם, ולהקפיד את בטיחותם. בסצינות בהן נעשה שימוש בנשק, צוות הצילום עומד מאחורי זכוכית מוגנת. נשאלת השאלה אם כללי הבטיחות הוקפדו על הסט. 

לאלק בולדווין קריירה ענפה על המסך האמריקני. בין השאר השתתף בסרטים "ביטלג'וס", "נערה עובדת" ו-"יסמין הכחולה", ובסדרת הקומדיה הפופולרית "רוק 30". הוא זכה בשלושה פרסי גלובוס הזהב, שני פרסי אמי, והיה מועמד לפרס האוסקר לשחק המשנה הטוב ביותר.