איילת שקד ומנסור עבאס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לקראת האישור בוועדה: זה חוק החשמל של רע"ם ושקד

המתווה מאפשר חיבור לחשמל לבתים שנבנו באופן בלתי חוקי עד 2018, במקומות שנמצאים באזור עם תוכנית הסדרה כוללת • ח"כ אורית סטרוק על ההסכם: "‏עדר העיזים של רע"ם"
זאב קם
24 באוקטובר 2021
09:27

מתווה חוק החשמל שאליו הגיעו רע"ם ושרת הפנים איילת שקד יאפשר חיבור לחשמל בפחות מ-50 אחוז מהבתים שרע"ם דרשה שייחוברו, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. המתווה מאפשר חיבור לחשמל לבתים שנבנו באופן לא חוקי עד 2018, למרות דרישת רע"ם שהחוק יחול על בתים שנבנו עד היום. בנוסף, חיבור החשמל לבתים לא חוקיים ייעשה רק במקומות שנמצאים באזור עם תוכנית הסדרה כוללת.

המתווה אמור לקבל אישור ממשלה כדי לעגן אותו באופן רשמי. הצעת החוק של רע"ם בנושא החשמל צפויה לקבל היום את אישור ועדת השרים לחקיקה ולעבור ביום רביעי בכנסת בקריאה טרומית, ואז בהמשך החקיקה ההצעה תשונה בהתאם למתווה עליו סוכם.

בימין כצפוי מבקרים את הסיכום שהושג. תנועת רגבים טוענת שהמתווה עדיין מרחיק לכת והודיעה כי היא מתנגדת לו. ח"כ אורית סטרוק כינתה את ההסכם "‏עדר העיזים של רע"ם" והוסיפה: "עכשיו מספרים לנו שפחות ממחצית מהמבנים הבלתי חוקיים יחוברו לחשמל. כלומר "רק" 70,000 מבנים. הנה יש לנו "הישגים", ואפשר להצביע בעד הלבנה והפקרה. אפילו צווים שיפוטיים יימחקו למען רע"ם", טענה והוסיפה כי "ממשלת בנט-עבאס מאבדת לדעת את הנגב והגליל, וקוראת לזה הישג כי הוציאו החוצה עז".

ההסכמה מהווה חלק ממהסכמות שהביאו לפתרון המכשולים העיקריים שיאפשרו את תמיכת רע"ם בתקציב - כך פורסם אתמול לראשונה בחדשות השבת בכאן 11. מקור בכיר במפלגה אמר אתמול לכאן חדשות: ״כי יש התקדמות משמעותית עם משרד הפנים ואיילת שקד״, גם בנושא מתן תקציבים לרשויות הערביות, שהיו אמורים להתקבל על חשבון הרשויות היהודיות, ורע"ם התנגדה לכך.

בהכנת הידיעה השתתף סולימאן מסוואדה