-
שקד

איילת שקד: מתנגדת לחוק נתניהו, נקבל החלטה כסיעה

שרת הפנים התראיינה באולפן חדשות הערב והתייחסה לתזכיר החוק שהציע שר המשפטים במטרה למנוע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה. שקד הבהירה: "אין לי כל כוונה לפרק את הממשלה, רק עומדת על העקרונות שלי" • על חוק החשמל שהועבר בתיאום עם רע"ם: "כבר נעשה בעבר" • על המאחז אביתר: "סומכת על גנץ ב-100%" • על הקורונה: "ניהול מצוין של ראש הממשלה"
חדשות הערב
24 באוקטובר 2021
20:32

שרת הפנים איילת שקד התראיינה הערב (ראשון) למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11 והבהירה את עמדתה בנוגע לתזכיר החוק שנועד למנוע מנאשם בפלילים להרכיב ממשלה: "מתנגדת לו, הציבור שיושב בבית יכריע - ולא היועץ המשפטי לממשלה". 

הריאיון המלא עם שרת הפנים איילת שקד

"ההתנגדות שלי היא עקרונית, אידיאולוגית ואינה קשורה באדם כזה או אחר", אמרה שקד. יחד עם זאת, אמרה שרת הפנים שמביעה לעתים קרובות עמדה לעומתית לחבריה בממשלה: "אין לי כל כוונה לפרק את הממשלה, רק עומדת על העקרונות שלי". שקד אמרה שעמדת סיעת ימינה בנושא החוק תתקבל לאחר אישור התקציב. 

השרה התייחסה גם למתווה חוק החשמל שאושר בתיאום עם רע"ם: "חוק החשמל חוקק ב-2014, חודש ב-2017 ושוב ב-2019 ועכשיו נעשים דברים שכבר נעשו בעבר - במקומות שתהיה בהם הסדרה בתוכנית כוללנית גורפת". 

בנוגע למאחז הבלתי חוקי אביתר, שפונה לאחר הסכמה כי תוקם ישיבה במקומו, אמרה שקד: "יש ישיבה בנושא בימים הקרובים במשרד המשפטים, לאחר שהעבודה במשרד הביטחון הסתיימה. נמצאו אדמות מדינה וניתן לקדם את התהליך. אני סומכת על שר הביטחון ב-100%". 

עם ירידת מספר חולי הקורונה שמצבם קשה למתחת ל-300 אמרה השרה איילת שקד שהיא חושבת שהתנהלות ראש הממשלה ומשרד הבריאות הייתה מצוינת. "התגברנו על המגפה הזאת בזכות ניהול נכון, מהירות ונחישות". שקד הדגישה שההתגברות על הגל הרביעי נעשתה גם תוך כדי שהמשק נשאר פתוח.