תו ירוק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הבריאות הורוביץ על דעיכת הגל הרביעי: "לא נוותר על תו ירוק ומסכות"

שר הבריאות הבהיר בריאיון לכאן רשת ב שיינקטו צעדי זהירות: "הפעם לא נמהר לחגוג"
בחצי היום
25 באוקטובר 2021
13:05

שר הבריאות ניצן הורוביץ הבהיר היום (שני) כי למרות דעיכת גל התחלואה הרביעי, הגבלות התו הירוק, המסכות והבדיקות בנמל התעופה יישארו. "הלקח שלנו מהגל הקודם הוא שעשו מהר מאוד מסיבת סיום ואחר כך הצטערנו על זה מאוד. הפעם לא נמהר לחגוג", אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם שר הבריאות ניצן הורוביץ בכאן רשת ב

השר, שתרם היום דם לראשונה, אמר כי היה נרגש: "הצלחנו לבטל את האיסור על תרומת דם מהומואים. במשך שנים הרבה מהקהילה שלנו לא יכלו לעשות את זה וזה היה משפיל ופוגע. שמתי קץ לאפליה הזאת".

על רקע המשך הירידה בתחלואה, במשרד הבריאות דנים בימים אלה אילו פעילויות יוגבלו לבעלי תו ירוק גם כשהתחלואה תיפחת. במשרד הבריאות בוחנים הקלות נוספות, ובפרט הסרת מגבלות התקהלות בשטחים פתוחים. כך אמרה ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, בוועדת החוקה בכנסת. "יש כרגע הקלות בחינוך, הסרנו את החובה על הורה לשהות בבידוד עם ילד מאומת ועוד", אמרה גנס בדיון.

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, מתחה ביקורת על הממשלה בהתנהלותה בגל הרביעי של הקורונה. בריאיון לכאן רשת ב היא אמרה: "בגל הרביעי ובתחילתו המלצנו להכניס את התו הירוק מוקדם יותר. בגל הרביעי מתו 1,600 איש. אני כרופאה תוהה אם הדבר הזה הוא ניצחון, הצלחה, אבל כמי שרוצה להגן על חיי אדם - זה המחיר. יכול להיות שאם היינו מפעילים את התו הירוק יותר מוקדם - המחיר היה פחות".