מנסור עבאס ונפתלי בנט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רע"ם תתמוך בתקציב - מה עבאס קיבל בתמורה?

עלות תוכנית החומש כולה – 32 מיליארד שקלים, הישג לא מבוטל. אבל חוץ מההישגים התקציביים – רע"ם ניצלה את תקופת הדיונים על התקציב גם למען הישגים בתחומי החקיקה והתכנון | עושים סדר
יערה שפירא
26 באוקטובר 2021
01:49
עודכן ב 07:17

מנסור עבאס קיבל הרבה מאוד תקציבים למגוון תחומים, שעל כל אחד מהם בנפרד נוהל משא ומתן בשבועות האחרונים. בין השאר יוקצו מיליארד שקלים למניעת פשיעה במגזר, ועוד מיליארד וחצי למאבק של המשטרה בפשיעה הקיימת.

תתחיל תוכנית גדולה ומתוקצבת מאוד בתחום החינוך – בעלות של כמעט תשעה מיליארד וחצי שקלים. יותר משני מיליארדים שמהם יוקצו לבניית כיתות לימוד ובניינים טובים יותר. עוד שלושה מיליארד יושקעו בבנייה ותכנון ביישובים הערביים, שני מיליארדים יושקעו בתחבורה ביישובים, וסכומים קטנים יותר יושקעו בתוכניות כמעט מול כל משרדי הממשלה.

עלות תוכנית החומש כולה – 32 מיליארד שקלים, הישג לא מבוטל. אבל חוץ מההישגים התקציביים – רע"ם ניצלה את תקופת הדיונים על התקציב גם למען הישגים בתחומי החקיקה והתכנון. בין השאר  - בשבוע הבא אמורה הממשלה לאשר הכרה בשלושה יישובים בדואים בנגב, והובטח לרע"ם לדון במתווה מקיף יותר להסדרה לאחר התקציב.

גם חוק החשמל של ואליד טאהא, זה שיאפשר חיבור מבנים שהוקמו בלי היתר לחשמל, אושר בוועדת השרים לחקיקה, לאחר שרע"ם דרשה את האישור כתנאי לתמיכה בתקציב. כך שהסיעה בסך הכול יכולה להיות מרוצה. וגם בקואליציה מרוצים היום – ועושה רושם שהקושי המרכזי בדרך להעברת התקציב, נפתר.