עיריית תל אביב
צילום: גילי יערי, פלאש 90

"השתק": כך מוקדני עיריית ת"א גרמו למתקשרים לנתק בזמן הקורונה

נציגי המוקד העירוני עבדו מהבית בעת המגפה, השיחות לא הוקלטו, והעובדים שמו את המתקשרים על "השתק" ו"החזק" כדי שינתקו את השיחות • תגובת העירייה: "ממצאי הביקורת מתייחסים להתנהלות פסולה של 3 עובדים בלבד אשר הועמדו לדין משמעתי"
איתי שיקמן
26 באוקטובר 2021
07:53

נציגי המוקד העירוני של עיריית תל אביב עבדו מהבית בזמן מגפת הקורונה, השיחות לא הוקלטו, והעובדים שמו את המתקשרים על "השתק" ו"החזק" כדי שינתקו את השיחות. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

זה היה בשיא הגל הראשון. הקורונה פרצה לחיינו, רוב הציבור נקרא להישאר בבית. ואז גם הגיע הסגר הראשון. המוסדות הציבוריים עברו למתכונת חירום ורבים מהעובדים נשלחו לעבוד מהבית. כך היה המקרה גם במוקד העירוני של עיריית תל אביב. מוקד חירום שאמור לתת מענה לתושבים במצוקה ולסכנות השונות במרחב העירוני.

עובדי המוקד העירוני נשלחו לעבוד מהבית אבל בשל סיבות טכניות, השיחות - שאמורות כולן להיות מתועדות ומנוטרות במידת הצורך - לא הוקלטו. וכך, היו עובדים שנצלו את המצב, וכשהטלפון צלצל בביתם הם שמו את הפונים על "השתק" או "החזק" - עד שאלו, האזרחים, התייאשו - וניתקו את השיחה. נושא הקלטת השיחות מהבית נפתר רק אחרי כעשרה חודשים, בינואר 2021.

מבקרת העירייה קבעה בהמלצותיה בדוח שהוצג אמש למועצת העיר כי "ככל שיתבררו כי החשדות נגד אותם נציגי שירות הן נכונות, יש להשלים את ההליכים המשמעתיים נגדם". בהתייחסויות של ראש העיר חולדאי לדוח שנשלחו לחברי המועצה הוא פסח על הסעיף הנ"ל.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "עובדי מוקד 106 התמודדו בתקופת הקורונה עם דרישות עבודה ואתגרים שלא נתקלו בהם בעבר ועם עומס מוגבר של פניות. יש לציין כי ממצאי הביקורת מתייחסים להתנהלות פסולה של 3 עובדים בלבד אשר הועמדו לדין משמעתי בעקבות הביקורת".