מעצרו של איגור אולסיק החשוד באונס בת 14
צילום: משטרת ישראל

איגור אולסיק בן 41 הוא החשוד בחטיפת ואונס בת ה-14 באשדוד

אולסיק נעצר אמש לאחר שהנערה סיפרה להוריה שנעל אותה בדירתו ואנס אותה כשחזרה מבית הספר. מעצרו הוארך ב-6 ימים. אולסיק מכחיש כי אנס: "הזמנתי אותה לבית, לא משכתי אותה" • אימה של הנערה לכאן רשת ב: "אתה רואה ילדה לא רגילה, איך אתה עושה דבר כזה בילדה? הוא צריך לשבת במאסר עולם"
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
26 באוקטובר 2021
10:50
עודכן ב 11:33

איגור אולסיק, בן 41, הוא החשוד בחטיפת ואונס בת ה-14 אתמול באשדוד. בית המשפט התיר הבוקר (שלישי) לפרסם את פרטיו. מעצרו הוארך בשישה ימים. במשטרה חושדים כי אולסיק היה תחת השפעת סמים ואלכוהול והוא נשלח לבדיקה. בחקירתו הכחיש כי אנס את הנערה: "לא הובלתי אותה בכוח ולא אנסתי אותה. הזמנתי אותה לבית, לא משכתי אותה".

האזינו לריאיון עם אימה של הנערה בכאן רשת ב

מיכל, אימה של הנערה, סיפרה לקרן נויבך בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב על מה שעבר על בתה ועל ההתמודדות של בני המשפחה: "אנחנו לא יודעים איך להתחיל את היום, איך לעמוד על הרגליים. כולי רועדת. הילדה שלי בת 14 עם אוטיזם קל, היא ירדה מהאוטובוס וחזרה הביתה. הוא אמר לה "את יפה, תעזרי לי במשהו. היא לא הבינה ומהר הוא חיבק אותה, לקח אותה בכוח לבית שלו ונעל את הדלת. היא בכתה לו כל הדרך: "תעזוב אותי, אני לא מכירה אותך". הוא אמר לה: "את אישה שלי". היא לא הבינה אותו, הוא דיבר ברוסית. הוא שם את המפתחות בכיס, ניסה לתת לה בכוח לעשן ולשתות והיא לא רצתה.

מיכל הוסיפה ותיארה את מה שעבר על בתה: "הוא רמס לי את הילדה. הרס אותה. אחרי שעה וחצי הוא אמר לה שהוא ישחרר אותה לכמה דקות והוסיף: "את תגורי פה". היא שמעה נקישה בדלת וזו הייתה אמא שלו. הוא נכנס לשירותים והיא פשוט רצה לדלת וברחה. היא הגיעה הביתה בוכה וסיפרה לאחותה התאומה שמישהו נגע בה. כשהגעתי הביתה היא ישבה בוכה על הרצפה. מה שעשו לילדה שלי הקטנה אני לא מאחלת לאף אחד. צריך לשמור על הילדות האלה, במיוחד בנות כאלה שהן לא הכי יודעות. אתה רואה ילדה לא רגילה, איך אתה עושה דבר כזה בילדה? האדם הזה אסור לו להיות בחוץ. אסור שלאף בת זה יקרה. הוא צריך לשבת במאסר עולם".

בדיון בהארכת מעצרו שך אוסליק אמר נציג המשטרה: "כל הדרך לביתו היא התנגדה וצעקה. הוא מודה שנעל את הדלת. היא ניצלה שעת כושר וברחה". השופטת דורית בונדה אמרה בדיון: "הקטינה מגוללת את סיפור המעשה בפרוטרוט ומציינת בעדותה מיקומים ותיאורים נוספסים, החל מתחילתו ועד סופו. מהשלב הראשוני התנגדה ולדבריה תפס אותה ולקח אותה. היא מספרת כי לאורך כל הדרך, עוד טרם עלו, ביקשה ממנו שיעזוב אותה. הוא לא שמע לפנייתה, הכניס אותה לדירתו ונעל את הדלת.

"לאחר מכן, שלב אחר שלב, ביצע בה את המעשים המיוחסים לו. היא סיפרה כי בתום האירוע אמר לה שלא לספר וביקש את מספר הטלפון שלה. בעדותו הוא קושר עצמו לאירוע. לדבריו, הדבר נעשה מתוך סימפטיה אליה. הוא מכחיש שאנס אותה וחשב שהיא מבוגרת. לדבריו, כשראה שהיא רוצה הביתה פתח לה את הדלת. הוא טוען כי היה שיכור".

אולסיק נעצר אמש לאחר שהנערה סיפרה להוריה שבעת שחזרה מבית הספר וצעדה ברחוב ברובע ו' בעיר,  נעל אותה בדירתו ואנס אותה. ההורים הזעיקו את המשטרה, שאיתרו את ביתו של החשוד ועצרו אותו לחקירה. 

קרוב משפחה של הנערה סיפר לכאן חדשות: "אנחנו קרועים. הוא שכנע אותה לעלות לבית שלו לסייע לו לטפל במחשב".