אבי ברגר, היום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החל היום השני בעדות מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר

בחקירתו בתיק 4000 טען אבי ברגר כי היועצים המשפטיים קבעו שאין ניגוד עניינים או מניעה שיעסוק בנושאים הנוגעים לפרטנר
מערכת כאן חדשות
27 באוקטובר 2021
10:53

משפט נתניהו: בבית המשפט המחוזי בירושלים נפתח הבוקר (רביעי) היום השני לעדותו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר בתיק 4000. בחקירתו הנגדית, שאל סניגורו של שאול אלוביץ', עו"ד ז'ק חן, את ברגר על עבודתו בחברת פרטנר, חברה המתחרה לבזק, ועל כך שלימים כשהפך למנכ"ל משרד התקשורת לא נמנע מלעסוק בעניינים הנוגעים לפרטנר.

ברגר השיב כי היועצים המשפטיים הם שקבעו שאין ניגוד עניינים או מניעה שיעסוק בנושאים הנוגעים לפרטנר. עוד העלה הסניגור את הקשר של ברגר עם יועץ התקשורת והאסטרטגיה אלי קמיר, שהיה הלוביסט של פרטנר. ברגר השיב: "לא זכור לי שידעתי שזה מה שהוא עושה".

אתמול מסר ברגר בעדותו הפותחת כי ספג איומים משאול אלוביץ': "הוא איים במרומז שלא אמצא עבודה. הוא אמר לי 'אני מקווה שאנחנו ניפרד כידידים'". ברגר כיהן תחת שר התקשורת דאז גלעד ארדן בין השנים 2015-2013. הוא קידם רפורמות שונות בשוק התקשורת ופוטר על-ידי נתניהו באמצע 2015, סמוך למינויו לשר התקשורת. בחקירה הראשית של ברגר דנים בשאלה האם רפורמות שקידם בתחום התקשורת הן שהובילו לפיטוריו.

ביום שני הסתיים השלב הראשון של עדויות אנשי התוכן באתר "וואלה": המנכ"ל לשעבר אילן ישועה, העורך הראשי לשעבר אבירם אלעד, ראש מערכת החדשות לשעבר מיכל קליין וראש הדסק לשעבר עמית אשל. אנשי וואלה תיארו התערבויות חריגות לכאורה מצד ישועה בסיקור של משפחת נתניהו. לטענת ישועה, הוא עשה זאת מתוך לחצים שהפעילו עליו הבעלים של האתר, שאול ואיריס אלוביץ', המואשמים במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו.