צילום: רועי עלימה, פלאש 90
הדיון בהארכת מעצר האם החשודה בסרסור ביתה

פרשת הסרסרות בבת ה-15: ארבעה חשודים נוספים נעצרו

ביהמ"ש ידון בהארכת מעצרם; החשודים הם צרכני זנות, ואין להם קשר משפחתי לצעירה • אמש הוארך מעצרה של האם החשודה בסרסור בבתה, שטענה: "לא לקחתי שקל מהילדה שלי". הנערה אמרה לכאן חדשות: "הפילו עלינו תיק מטורף"
הדס גרינברג
27 באוקטובר 2021
12:51

פרשת הסרסרות בבת ה-15: ארבעה חשודים נוספים בפרשה יובאו היום (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם. הארבעה הם צרכני זנות, ואין להם קשר משפחתי לנערה. אמש הוארך עד ליום שישי מעצרם של אימה ובן הזוגה של הנערה.

האם נעצרה אתמול בחשד שתיווכה לזנות את בתה וסרסרה בה. הנערה אמרה לכאן חדשות: "כל הסיפור הזה הוא שקר. אין לי מושג למה עצרו את אמא שלי. הפילו עלינו תיק מטורף". בד בבד, ברווחה פנו לבית המשפט באופן בהול כדי להעביר את הנערה למעון נעול, אך השופט קבע כי הדיון יתקיים ביום חמישי ועד אז היא תשהה אצל סבתה.

האם התפרצה בדיון להארכת מעצרה וצעקה לעבר השופט: "שאני אמות לא לקחתי שקל מהילדה שלי. אני אמות ואני לא אקח". עימה נעצרו גם שישה גברים בשנות ה-40 לחייהם בחשד שהזמינו את "שירותי הליווי" של הקטינה, תוך הדחתה לזנות וגם לסמים. 

החקירה נפתחה כשלידי המשטרה הגיע מידע על הזמנת שירותי מין של קטינה, חלקם דרך אתר אינטרנט וחלקם דרך אימה. במשך חודשים ארוכים הנערה לא הגיעה לבית ספר, כשבזמן הזה על פי החשד האם סרסרה בה והשתמשה בכסף שקיבלה כדי לממן את המשפחה.

הנערה שהתה במסגרת נעולה לנוער ושוחררה ממנה בהוראת בית משפט לקהילה לפני כשמונה חודשים תוך התנגדות של גורמי רווחה. תחילה היא נשלחה לבית ספר רגיל, אך נשרה ממנו ולאחר מכן הועברה למסגרת ייעודית לנוער בסיכון. מתחילת שנת הלימודים הנוכחית היא פקדה את ספסל הלימודים מעט מאוד פעמים. המשפחה אינה מוגדרת קשת יום או בעלת פרופיל רווחה מובהק והיא מוכרת לשירותי הרווחה רק בשנים האחרונות.