פקקים
אוליביה פיטוסי, פלאש 90

מחשבים מסלול מחדש - מה יחלץ את ישראל מהפקקים?

נראה שאפילו המיזמים השאפתניים לשדרוג התשתיות והרחבת התחבורה הציבורית לא יספיקו • מומחית לתכנון ערים ומומחית לעולם העבודה, מציעות חשיבה מחודשת בדרך לפתרון הבעיה | עוד יום
עוד יום
28 באוקטובר 2021
07:18

לפי ה-OECD זאת הצרה הכלכלית מספר אחת של ישראל, וללא ספק הבעיה שנוגעת באופן המשמעותי ביותר בחיי היום יום שלנו - עומסי התנועה. ובכל זאת יש תחושה שלא רק שהם לא נמצאים גבוה בסדר העדיפויות הלאומי, אלא שבכלל אין אף גורם שמסתכל על המצב ממבט על ומנסה לגרום למערכות השונות לעבוד יחד כדי שזה ייראה אחרת. וכדי שפיתרון יהיה באופק, צריך להסתכל על תמונה הגדולה - על האופן שבו מתוכננות שכונות המגורים ועל התנהלות מקומות העבודה - שעדיין גורמים לנו לבזבז שעות בהמתנה בכבישים עמוסים בכל יום.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום" בהגשת חן ביאר

לפי נתוני חברת waze, מאז סיום סגרי הקורונה התנועה בכבישים גדלה ב20% - וזה רק הולך להיות יותר גרוע. הבעיה מתחילה כבר לפני שישה עשורים. צריך לזכור שישראל היא מדינה צעירה מאוד, שעברה פיתוח אינטנסיבי החל משנות ה-60 - בתקופה שבה גודל האוכלוסייה והצפיפות לא הצריכו בנייה של תשתיות תחבורתיות מתקדמות, דוגמת המטרו. בעשור האחרון אנחנו סובלים מעומסי התנועה באופן משמעותי - והקצה לא נראה באופק. הצמיחה הדמוגרפית לא מפסיקה, וכל התשתיות שבעולם לא יפתרו את המצב.

פרופ' טלי חתוקה, ראש המעבדה לתכנון ועיצוב עירוני במרכז למעבדות חדשנות באוניברסיטת תל אביב אומרת שהתשובה נמצאת קודם כל בתכנון שכונות המגורים. תכנון השכונות בישראל מבוסס כרגע על שימוש ברכב פרטי, כשמקומות העבודה נמצאים מחוץ לשכונה. לדבריה, רק שינוי תרבותי ותכנוני יוכלו לתת לנו תקווה. בפרט, מסבירה חתוקה, צריך לחשוב על האופן שבו אפשר לשלב את העבודה בתוך השכונה עצמה. ועכשיו מדובר בזמן שבו השינוי הזה יכול לקרות, כי בעקבות הקורונה, קיבלנו הזדמנות לראות הכול מפרספקטיבה אחרת ולבצע שינויים באופן שבו אנחנו לוקחים חלק בעולם העבודה.

גם נירית כהן, מומחית לעולם העבודה ולשעבר סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת אינטל, מסכימה כי חלק גדול מהפתרון הוא בחשיבה מחודשת על עולם העבודה. וגם היא אומרת - הקורונה איפשרה לעובדים ולמעסיקים לראות בצורה ברורה יותר את היתרונות שבמעבר לצורת עבודה גמישה. הקורונה הראתה שהרבה יותר תעשיות ועובדים יכולים להתנהל גם בעבודה מהבית ולהגמיש את שעות העבודה - ולא לנסוע בפקקים כשזה לא הכרחי. 

אבל נראה שבינתיים, למרות התובנות החדשות מהקורונה ומהסגרים - עדיין חזרנו לעולם הישן, ולפקקים הישנים.